25 03 2020

Sześć firm chętnych na budowę przedszkola

25.03.2020, godz.: 13:01
Sześć firm chętnych na budowę przedszkola
fot. Wizualizacja

Podkowa Leśna otworzyła oferty dotyczące rozbiórki istniejącego i budowy nowego przedszkola przy ul. Głównej. Sześć złożonych propozycji cenowych sytuuje się pod względem ceny od blisko 11,9 mln zł do prawie 15,5 mln.

Z punktu widzenia urzędników pozytywną informacją jest fakt, iż owa najniższa oferta mieści się w kwocie 12 milionów złotych, czyli budżecie zakładanym na realizację inwestycji. O ile spełni wymogi formalno-merytoryczne, powinna zostać wybrana.

Ofertę złożyła firma Climatic z Reguł. Zestawienie wszystkich propozycji cenowych do zobaczenia tutaj.

Przypominamy. Przetarg obejmuje rozbiórkę istniejącego budynku i budowę nowego. Będzie ono wybudowane w standardzie pasywnym, co oznacza, że będzie miało minimalne zapotrzebowanie na energię cieplną i wentylację, a jednocześnie zapewniało maksymalny komfort użytkowania. Układ budynku zaprojektowano tak, aby maksymalizować zyski cieplne od światła słonecznego w miesiącach zimowych.

Zgodnie z projektem przy ul. Głównej powstanie dwukondygnacyjny budynek wyposażony w cztery sale przedszkolne, oddział żłobkowy i salę wielofunkcyjną. W centralnej części obiektu powstanie dziedziniec.

Termin realizacji zamówienia wyznaczono na 30 czerwca 2021 r. Do czasu zakończenia prac placówka zostanie przeniesiona do szkoły podstawowej. Ustalenia dotyczące możliwości, logistyki i koniecznych działań w tym zakresie prowadzone są na bieżąco z dyrektorami szkoły i przedszkola.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata