reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

08

02 2024

Szczegóły zatrzymania w Łąkach. „Mężczyzna próbował połknąć torebkę z narkotykami”


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: KPP OstródaSzczegóły zatrzymania w Łąkach. „Mężczyzna próbował połknąć torebkę z narkotykami” - Grodzisk News


Policjanci zdradzają szczegóły sobotniego zatrzymania w grodziskich Łąkach. Okazuje się, że mężczyzna, który próbował ukraść produkty ze sklepu, starał się również pozbyć 17 gramów mefedronu – próbował połknąć torebkę z narkotykami. Zatrzymania natomiast dokonali wspólnie będący po służbie policjant i strażnik miejski.


O sobotnim zatrzymaniu pisaliśmy w poniedziałek, jednak dziś znane są szczegóły akcji.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Po godz. 20.00 kiedy będący po służbie funkcjonariusze (dzielnicowy z Podkowy Leśnej wraz ze strażnikiem miejskim z Grodziska) zauważyli mężczyznę, który pospiesznie wychodzi ze sklepu z koszykiem sklepowym pełnym produktów, za które nie zapłacił (wychodził nie od strony kas tylko od bramki wejściowej). Funkcjonariusze ruszyli za nim – jeden samochodem, drugi pieszo. Po krótkim pościgu zatrzymali złodzieja, a po chwili zjawił się policyjny patrol.

– W trakcie przeszukania mężczyzna zaczął zachowywać się bardzo nerwowo. W pewnym momencie wyjął przedmiot z kieszeni i włożył go do ust. Następnie zaczął się wyrywać i próbował uciekać, stawiając silny opór i uniemożliwiając założenie kajdanek. Sytuacja była na tyle niebezpieczna, że było potrzebne dodatkowe wsparcie. Po chwili szarpaniny udało się obezwładnić mężczyznę oraz wydobyć przedmiot, który trzymał w ustach, było to, jak się okazało opakowanie z narkotykami – opisuje sytuację grodziska straż miejska.

Jedna załoga wróciła do sklepu z odzyskanym towarem, którego wartość została ustalona na kwotę ponad 920 złotych, a kolejna zabrała zatrzymanego z zabezpieczonymi narkotykami do komendy. – Po badaniu substancji okazało się, że 35-latek próbował pozbyć się ponad 17 gramów mefedronu – poinformowała asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

35-latek usłyszał zarzuty dokonania kradzieży i posiadania narkotyków. To nie pierwsze takie przestępstwa na koncie mężczyzny, więc będzie on odpowiadał w warunkach recydywy.

Postępowanie nadzoruje grodziska prokuratura.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.