reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

19

01 2022

Synoptycy znów ostrzegają. Tym razem przed wiatrem i oblodzeniem


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabaySynoptycy znów ostrzegają. Tym razem przed wiatrem i oblodzeniem - Grodzisk News


Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia prawie dla całego kraju. Dotyczą zarówno silnego wiatru, jak i oblodzenia na drogach. Tym razem alert jest jednak mniej poważny, bo ma pierwszy, najniższy stopień.


Bynajmniej nie oznacza to, że powinniśmy owe ostrzeżenia ignorować, zwłaszcza mając w pamięci nawałnicę sprzed dwóch dni.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

I tak w ostrzeżeniu dotyczącym oblodzenia IMGW prognozuje „zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura powietrza obniży się do około -2°C, 0°C nad ranem, temperatura minimalna przy gruncie około -3°C, -2°C.”. Ten alert obowiązywać ma od dzisiejszej nocy do czwartkowego przedpołudnia – do godz. 10.00.

Alert dotyczący wiatru obowiązywać ma kolei od godziny 7.00 do 17.00 w czwartek. – Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 75 km/h, lokalnie porywy do około 80 km/h, południowo-zachodni skręcający na północno-zachodni – podaje IMGW.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.