reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

29

09 2023

Święto planszówek w Grodzisku. Dwudniowy festiwal już jutro i w niedzielę


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Święto planszówek w Grodzisku. Dwudniowy festiwal już jutro i w niedzielę - Grodzisk News


Już w sobotę przed południem ruszy zabawa na drugim Festiwalu Planszowy Grodzisk. Honorowym patronatem imprezę objął burmistrz Grodziska Mazowieckiego, zaś patronem medialnym jest – podobnie jak przed rokiem – portal GrodziskNews.pl.


Organizatorzy podkreślają, że na entuzjastów gier planszowych w każdym wieku czekać będzie mnóstwo propozycji. Twórcom festiwalu przyświecają dwa główne cele: promocja gier planszowych, RPG, fantastyki i innych zjawisk popkultury oraz zachęcanie dzieci, młodzieży i dorosłych do wspólnej zabawy poza przestrzenią internetu. W czasie trwania imprezy oprócz wspólnego grania, odbędą się tematyczne prelekcje, konkurs cosplay oraz liczne turnieje gier planszowych (w tym szachów) z nagrodami.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– Przestrzeń strefy gracza, która jest centralnym miejscem Planszowego Grodziska jest otwarta dla planszowych weteranów, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają planszową przygodę. Poprzednią edycję odwiedziło blisko 5000 osób, gdzie oprócz planszowych pasjonatów, do stołów zasiadały całe rodziny, wspólnie poznając najnowsze tytuły wydane na polskim rynku, jak i zagrywając się klasykami. – zapowiadają organizatorzy – Dodatkowo powstanie Strefa Malucha pełna gier dydaktycznych pobudzających kreatywność: dzieci same będą mogły stworzyć swoją grę – dodają.

Gry planszowe przeżywają renesans - co roku na świecie premierę ma ponad 4000 nowych gier i dodatków do już istniejących. Stały się realną alternatywą dla świata rozrywki elektronicznej, umożliwiającą intelektualną rozrywkę i wspólne spędzanie czasu.

Szczegóły tutaj i tutaj oraz na plakacie poniżej.

Święto planszówek w Grodzisku. Dwudniowy festiwal już jutro i w niedzielę - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.