reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

21

09 2023

Świetlica w Natolinie będzie tańsza?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Świetlica w Natolinie będzie tańsza? - Grodzisk News


Urzędnicy z grodziskiego magistratu otworzyli oferty na budowę świetlicy wiejskiej w Natolinie. Chętnych nie brakowało, a kilka ofert mieści się w zakładanym budżecie.


Wczoraj (20 września) zostały otwarte oferty na budowę natolińskiej świetlicy. Gmina zamierzała przeznaczyć na ten cel około 1,5 mln zł. Okazuje się jednak, że inwestycja może być tańsza niż zakładano. Chętnych do realizacji zadania nie brakowało – spłynęło aż siedem ofert, a trzy z nich mieściły się w zakładanym budżecie. Najkorzystniejszą złożył REM-BUD z Płocka – zażyczył sobie 1,21 mln zł. Nieco więcej, bo 1,32 mln zł zaproponował FRONTDOM. Dwie inne oferty, które mieściły się w budżecie to podobne propozycje na blisko 1,45 mln zł złożone przez SSGROUP oraz WIG-DAR. Wygląda więc na to, że urzędnicy mają w czym wybierać i postępowanie uda się rozstrzygnąć już z pierwszym podejściem.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przypomnijmy. Ze specyfikacji przetargowej wiadomo, że chodzi o budowę wolno stojącego parterowego budynku, bez podpiwniczenia, za to z kilkoma pomieszczeniami służącymi potrzebom aktywności świetlicowym, a także aktywności mieszkańców. I tak w budynku znajdzie się sala główna i sala komputerowa.

Projektant uwzględnił także dwa pomieszczenia toaletowe, a także pokoje socjalne, techniczne i gospodarcze; pomieszczenie magazynowe. Jeśli chodzi o elementy wykończenia to podłogi wyłożone zostaną posadzką gresową. Prócz kompletu standardowych instalacji i mediów na budynku świetlicy zainstalowany zostanie także system fotowoltaiczny, pozwalający na pozyskiwanie energii w naturalny sposób.

Powierzchnia zabudowy świetlicy wyniesie ponad 170 metrów kwadratowych. Na działce przed budynkiem stanie także parking dla gości i pracowników świetlicy. Przed wejściami do budynku i na terenie wokół przewidziano nawierzchnię z kostki betonowej, ze spadkiem na zewnątrz, gwarantującym swobodny spływ wód powierzchniowych i opadowych.

Świetlica wraz z boiskiem w nieopodal mają stanowić miejsce umożliwiające mieszkańcom aktywne spędzanie czasu na różne sposoby.

Z zapisów przetargu wynika, że świetlica ma powstać w ciągu pół roku od podpisania umowy z wykonawcą.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.