19 01 2020

Świetlica w Kłudzienku i nowe skrzydło SP2 oficjalnie otwarte

19.01.2020, godz.: 12:38
Świetlica w Kłudzienku i nowe skrzydło SP2 oficjalnie otwarte
Fot. Facebook/Grodzisk Mazowiecki

Dwie kolejne inwestycje w gminie zostały oddane do użytku. W sobotę odbyło się oficjalne otwarcie nowego skrzydła Szkoły Podstawowej nr 2 oraz świetlicy w Kłudzienku.

Przypomnijmy, że Grodzisk zamierzał rozpocząć zarówno modernizację, jak i rozbudowę placówki o dodatkowe skrzydło z przeznaczeniem dla uczniów gimnazjum. W międzyczasie okazało się jednak, że reforma oświatowa storpeduje te plany i trzeba je zmodyfikować. W 2016 i 2017 roku magistrat przeprowadził kompleksową modernizację istniejącego budynku, dobudował klatkę schodową.

Sprawę budowy dodatkowego skrzydła odłożono natomiast do czasu odpowiedniego zmodyfikowania dokumentacji projektowej. Wreszcie w lutym 2018 ogłoszono przetarg na budowę pięciokondygnacyjnego skrzydła budynku (4 naziemne, 1 podziemna) na potrzeby dydaktyczne. Jego powierzchnia całkowita to 1985 mkw. Wszystkie prace miały zostać zrealizowane do końca 2019 i tego terminu udało się dotrzymać. Obiekt jest już po odbiorach i wczoraj odbyło się jego oficjalne otwarcie, na którym zjawili się m.in. przedstawiciele grodziskiego samorządu z burmistrzem Grzegorzem Benedykcińskim i wiceburmistrzem Tomaszem Krupskim na czele. Nie mogło zabraknąć również głównych zainteresowanych tą inwestycją, czyli uczniów, którzy na co dzień będą korzystać z nowego skrzydła. Inwestycja kosztowała 6,5 mln zł.

Jednak to nie było jedyne otwarcie tego dnia. W sobotę władze gminy zjawiły się też w Kłudzienku na otwarciu świetlicy wiejskiej. Tam zaadaptowano pomieszczenia istniejącego budynku usługowego na miejsce przeznaczone dla społeczności wiejskiej, gdzie będą odbywać się zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W placówce jednocześnie będzie mogło przebywać maksymalnie poniżej 50 osób. Powierzchnia użytkowa to 113 mkw, a utworzą ją: sala zajęciowa (89 mkw), szatnia, łazienki, korytarze, kotłownia i wiatrołap. Koszt tej inwestycji to 150 tys. zł.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata