11 10 2018

Świetlica oficjalnie otwarta

11.10.2018, godz.: 19:25
Świetlica oficjalnie otwarta
Fot. grodzisk.pl

W minioną niedzielę została otwarta kolejna świetlica w gminie. Tym razem w grodziskich Łąkach.

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 10.00 mszą św. z udziałem kard. Kazimierza Nycza, który po nabożeństwie poświęcił nowy obiekt. Następnie odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi, po którym goście tanecznym krokiem weszli do nowej świetlicy.

Otwarcie świetlicy było połączone z wystawą prac grodziskiego rzeźbiarza Adama Szczepanika, który obchodził 50-lecie twórczej pracy. Tematem wystawy było 100-lecie odzyskania Niepodległości naszego kraju. Ciekawostką były stojące obok siebie rzeźby Józefa Piłsudskiego i ojca grodziskiego artysty, który razem walczyli w 1920 r. Uroczystości uświetniły również występy dzieci i młodzieży z Łąk.

Na świetlicę czekało wielu mieszkańców, który licznie przybyli na otwarcie. Spodobał im się nowy obiekt.

A jakie są plany na najbliższą działalność świetlicy? – W planach są nowe zajęcia dla dzieci, między innymi taneczne, gastronomiczne czy kinoteka – mówi koordynatorka świetlicy Elżbieta Wykrytowicz. – Przewidujemy, że świetlica będzie otwarta od godziny 12.00, tak aby dzieci mogły bezpośrednio ze szkoły przyjść na świetlicę. Na pewno poszerzymy naszą dotychczasową ofertę. Już teraz mamy pomysły, aby zorganizować spotkania z różnymi ciekawymi osobami np. aktorami czy też animatorami – dodaje.

Poniżej galeria zdjęć z niedzielnego otwarcia.

Fot. grodzisk.pl

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.