18

06 2022

Sukces młodych grodziskich szermierzy na mistrzostwach Polski

Na czerwcowych mistrzostwach Polski w Koninie młodzi zawodnicy Grodziskiego Klubu Szermierczego zanotowali spore sukcesy, w tym miejsce na podium.

Brązowy medal w kategorii młodzików (U-14) zdobyła debiutującą w krajowym czempionacie Oliwia Dwornik. Pozostałe młode zawodniczki klubu również walczyły bardzo dzielnie. Agata Żółtowska zajęła 14. miejsce, Hania Żuławska 26. miejsce, Ania Rusak 43. pozycję.

Dobrze spisali się także chłopcy. Franek Kossut wywalczył na planszy szóstą lokatę. Daniel Golubev był 12.; , Ignacy Banasiak 17., Jeremi Wojtalik 21., Iwo Bugaj 26., Piotr Rudnicki 36., a debiutujący na MP Nikodem Mucha był 63.

–W turnieju drużynowym dziewcząt nasz team w składzie Oliwka, Agata, Hania, Ania po zaciętych bojach zajęła 8. miejsce na 13 drużyn. Do rywalizacji zespołowej chłopców wystawiliśmy dwa składy. Drużyna Grodziski Klub Szermierczy I zajęła 4 m ulegając w walce o medal zawodnikom z Ząbek 33:36. Nasza druga drużyna (Iwo, Piotrek, Nikoś) uplasowała się na 12. pozycji. Startowało 15 drużyn – relacjonuje Grodziski Klub Szermierczy.