Rozpoczęły się konsultacje społeczne przed przyjęciem „Strategicznego Studium Lokalizacyjnego Inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego”. Dokument będzie zawierał również prognozę oddziaływania na środowisko.
W pierwszym etapie konsultacji, który został przeprowadzony w pierwszym kwartale tego roku napłynęło 146 tys. głosów, które poddano analizie ( 213-stronnicowy raport jest dostępny tutaj ). Teraz czas na drugi etap. – Podobnie, jak w pierwszym etapie, pragniemy jak najwcześniej zidentyfikować istotne uwarunkowania, które mogą wpłynąć na dalszy proces przygotowania inwestycji – w tym celu chcielibyśmy zapoznać się z Państwa opiniami, uwagami i wnioskami dotyczącymi projektu Strategicznego Studium Lokalizacyjnego Inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego wraz z prognozą oddziaływania na środowisko – napisano na oficjalnej stronie internetowej CPK.
Jak informuje spółka, w aktualnym dokumencie SSL, który został właśnie poddany pod konsultacje uwzględniono uwagi dotyczące ciągów inwestycyjnych i w takiej formie, z miejscowo poszerzonymi korytarzami transportowymi jest poddawany ocenie oddziaływania na środowisko.
Przebiegi linii kolejowych zostały zweryfikowane na podstawie uwag z pierwszej tury konsultacji i szczegóły są obecnie ustalane z właściwymi lokalnymi samorządami. – Celem przedkładanej wraz z projektem SSL prognozy oddziaływania na środowisko jest identyfikacja i ocena przewidywanych oddziaływań na środowisko wynikających z realizacji projektów inwestycyjnych wskazanych w dokumencie SSL. Postępowanie w ramach SOOŚ (strategiczna ocena oddziaływania na środowisko – przyp. red.) , jak i sama prognoza, służą wyeliminowaniu na jak najwcześniejszym etapie takich propozycji rozwojowych, których realizacja może doprowadzić do zmiany stanu środowiska oraz wpłynąć na jakość życia i zdrowia ludzi – informuje CPK.
Konsultacje potrwają 31 grudnia 2020 r. Chcesz wziąć w nich udział? Kliknij tutaj .
Byłeś świadkiem wypadku lub nietypowego zdarzenia?
Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników?
NAPISZ
i
n
f
o
@
g
r
o
d
z
i
s
k
n
e
w
s
.
p
l
ZADZWOŃ
7
9
4
5
5
9
3
5
1
Grodzisk Mazowiecki planuje zorganizować tego lata specjalny program wakacyjny dla dzieci i młodzieży, które na co dzień mogą borykać się z trudnościami. Chodzi o podopiecznych wiejskich świetlic opiekuńczo-wychowawczych, często pochodzących z rodzin z problemem alkoholowym, dysfunkcyjnych czy zagrożonych wykluczeniem. Gmina chce zapewnić im nie tylko beztroski wypoczynek, ale także ważne wsparcie profilaktyczne.
Już jutro (25 kwietnia) siatkarze Sparty Grodzisk Mazowiecki rozegrają pierwszy mecz w turnieju półfinałowym, którego stawką będzie awans do najlepszej czwórki zespołów walczących o awans do pierwszej ligi. Pierwsze spotkanie w Słupcy Spartiaci rozegrają z zespołem SPS-u Cargill – gospodarzami zawodów. Polski Związek Piłki Siatkowej zaktualizował godziny meczów pierwotnie podane w terminarzu. Mecz zacznie się później.
Harcerze z z Hufca ZHP w Jaktorowie zorganizują piątą już odsłonę Marszu 100km w 24h pamięci pwd. Krystyny Banaszek. Impreza na świeżym powietrzu i w uroczych okolicznościach przyroda nieść będzie ze sobą też aspekt charytatywny – zbiórkę pieniędzy na leczenie małego Pawła Prokopka.
Jedna z największych tegorocznych inwestycji gminy Brwinów wchodzi w fazę realizacji. Burmistrz Arkadiusz Kosiński podpisał w środę umowę na rozbudowę ważnego ciągu komunikacyjnego w Otrębusach – ulic Piasta, Baśniowej i Juliusza Słowackiego. Projekt, będący częścią zapowiadanego rok temu "Planu dla Otrębus", uzyskał znaczące dofinansowanie rządowe.
Grodziski zakład wodociągów i kanalizacji odda do dyspozycji mieszkańców nową studnię oligoceńską. Z ujęcia wody będzie można skorzystać przy ul. Cegielnianej.
Przyszło mu rządzić w niełatwych czasach. Pogrzebał najpierw ojca, a rok później - brata Bolesława. Został z całym księstwem, zachłannym bratem i wrogiem za miedzą.
Zbliża się długi weekend majowy, a Koleje Mazowieckie (KM) przygotowały specjalną ofertę dla podróżnych planujących w tym czasie wyjazdy. Aby ułatwić mieszkańcom regionu organizację majówkowych wypadów, przewoźnik wydłuża okres obowiązywania popularnego Biletu Wycieczkowego.
Wybór szkoły ponadpodstawowej to jedna z pierwszych ważnych decyzji podejmowanych przez młodego człowieka. Bywa to także stresujący moment dla rodziców, którzy zastanawiają się, która opcja będzie najlepsza dla ich dzieci. Liceum, technikum, a może szkoła branżowa? W dobie dynamicznych zmian na rynku pracy warto przyjrzeć się różnym możliwościom i zweryfikować głęboko zakorzenione stereotypy – także ten, że liceum to jedyna droga dla ambitnych. Ścieżka prowadząca przez szkołę techniczną, choć nie zawsze doceniana, jest bowiem często bardziej przyszłościowa niż kształcenie ogólne w liceum.
21 881
09-04-2025
21 881
09-04-2025
Copyright © 2014-2025 () - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.