12

03 2023

„Strzałkowski show” w Sieradzu

Piłkarze Pogoni Grodzisk Mazowiecki znakomicie zaprezentowali się w spotkaniu wyjazdowym z Wartą Sieradz. Rozbili rywala 5:2, a wszystkie gole dla zespołu z Grodziska zdobył Michał Strzałkowski.

Spotkanie w Sieradzu odbywało się w niezwykle trudnych warunkach, bowiem murawa nie była w najlepszym stanie (delikatnie mówiąc), a i aura nie sprzyjała, bowiem podczas spotkania mocno padał śnieg.

Spotkanie nie zaczęło się najlepiej dla graczy Pogoni, bowiem już od siódmej minuty przegrywali po golu Jakuba Pawłowskiego. Taki stan rzeczy utrzymywał się jeszcze przez kolejne pół godziny, ale wtedy do gry wszedł Michał Strzałkowski. W 37. minucie wyrównał na 1:1, a tuż przed przerwą wyprowadził gości na prowadzenie.

Po przerwie „Strzała” nie zamierzał zwolnić i już siedem minut po wznowieniu gry mógł cieszyć się z hattricka. W 56. minucie Pogoń wygrywała już 4:1, a autorem gola znów był Strzałkowski. Warta się nie poddawała i w 59. minucie zmniejszyła dystans do Pogoni – bramkę dla gospodarzy zdobył Bartłomiej Kręcichwost. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się rezultatem 4:2 dla Pogoni, to w 93. minucie swojego piątego gola w tym spotkaniu zdobył Strzałkowski i ustalił wynik meczu.

Szkoleniowiec Pogoni był zadowolony z postawy swoich podopiecznych w tym spotkaniu, choć były również mankamenty. – Dla nas było to bardzo ważne spotkanie. Po nieudanej inauguracji chcieliśmy zdobyć trzy punkty, przełamać się. Nasz zespół zagrał bardzo ambitnie. Na początku spotkania skomplikowaliśmy sobie sytuację tracąc bramkę po niewymuszonym błędzie, ale konsekwentnie dążyliśmy do wyrównania, chcieliśmy strzelać bramki. Zwłaszcza po przerwie byliśmy skuteczni. Uważam, że taka niezłomność, nasze przygotowanie do meczu, nasz plan konsekwentnie realizowany pozwoliły odnieść zwycięstwo na trudnym terenie – powiedział po spotkaniu trener Pogoni Mateusz Dudek.

Warta Sierdz – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:5 (1:2)
Bramki: Pawłowski 7, Kręcichwost 59 – Strzałkowski 37, 43, 52, 56, 90
Żółte kartki: Mielczarek, Kraśniewski, Kręcichwost – Gajgier

Pogoń: Małecki – Budnicki, Gajgier, Łoś, Górski, Apolinarski (65’ Gzieło), Dias, Keller (65’ Kołaczek), Jaroń (90’ Gedek), Kamiński (75’ Wrzesiński), Strzałkowski (90’Wójcicki)

Warta: Miazek - Adamiak (61’ Płaneta), Borcuch, Lewandowski, Michalski, Lis, Mielczarek (84’ Piela), Kraśniewski, Filipiak, Pawłowski, Kręcichwost