reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

11

01 2022

Strażacy z OSP zbierają na defibrylator (AED)


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Strażacy z OSP zbierają na defibrylator (AED) - Grodzisk News


Ruszyła zbiórka pieniędzy na zakup automatycznego defibrylatora zewnętrznego. Strażacy z OSP Międzyborów chcą, aby każdy z mieszkańców miał do niego dostęp, żeby w nagłych wpadkach móc szybko i skutecznie zareagować.


Ochotnicza Straż Pożarna w Międzyborowie zrzesza obecnie 50 członków. Dzięki udziałowi w różnego typu szkoleniach, konferencjach czy warsztatach, druhowie gotowi są nieść fachową pomoc przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Aktualnie posiadają 18 ratowników Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Na swoim wyposażeniu mają dwa zestawy PSP R1 składające się z toreb medycznych i noszy wraz z osprzętem. Ale brakuje tam defibrylatora AED. – Naszym cichym marzeniem jest, aby znalazł się on na ścianie budynku naszej OSP, tak, aby każdy z mieszkańców miał do niego szybki dostęp w razie nieszczęścia. Szybka pomoc, która dotrze z defibrylatorem to często sukces przy ratowaniu życia. System składający się z kapsuły, urządzenia oraz alarmu, który był by połączony z syreną, tak, aby w momencie otworzenia kapsuły ratownicy dostali powiadomienia i wyła syrena to koszt około 9 tysięcy złotych. W naszej gminie znajduje się tylko jedno takie urządzenie w OSP Jaktorów. Gdyby ktoś z nas potrzebował pomocy AED, pomoc jechała by znacząco za długo, a my strażacy z OSP w Międzyborowie, musielibyśmy walczyć o życie bez odpowiedniego sprzętu – opisują sytuację strażacy.

Niestety nie są w stanie sfinansować tak drogiego sprzętu i ruszyli ze zbiórką pieniędzy w portalu zrzutka.pl. Pomóżmy strażakom-ochotnikom zebrać potrzebne środki, aby każdy mógł otrzymać maksymalnie najlepszą pomoc w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia.

Link do zbiórki


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.