26 03 2020

Straż miejska uświadamia mieszkańców przez megafony

26.03.2020, godz.: 16:50
Straż miejska uświadamia mieszkańców przez megafony
fot. Straż Miejska Godzisk Maz.

Do 11 kwietnia obowiązują zaostrzone przepisy zakazującego gromadzenia się i chodzenia po ulicach w liczbie większej niż dwie osoby naraz. Przestrzegania zakazu w Grodzisku pilnuje straż miejska i będzie apelować do mieszkańców przez specjalne megafony.

Zapytaliśmy o to komendanta grodziskiej SM. – Rzeczywiście, w związku z przepisami rozporządzenia ministra zdrowia o maksymalnym ograniczeniu gromadzenia się w przestrzeni publicznej puszczamy przez megafony na radiowozach informacje i apele do mieszkańców i pozostanie w domach – mówi Dariusz Zalesiński. – Mieliśmy też interwencję wobec osób na co dzień przesiadujących na deptaku, a nie korzystających raczej z dodstępu do mediów. Musieliśmy ich powiadomić, że w obecnej sytuacji groamadzenie się jest nielegalne – dodaje.

– Podobnie zdarzył się przypadek zgromadzenia młodzieży w siłowni plenerowej. Komunikaty głosowe są po to, by utrwalić w mieszkańcach wagę tej sytuacji. Byśmy wszyscy zachowywali się odpowiedzialnie – pokdreśla komendant Zalesiński.

– W tym samym celu wykorzystujemy syreny obrony cywilnej, za pośrednictwem których można emitować komunikaty głosowe. Będziemy uczulać społeczeństwo do czasu, kiedy będzie to poptrzebne – dodał szef groziskiej straży miejskiej.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.