07 02 2020

Straż miejska: przystawił osobie do głowy przedmiot przypominający broń

07.02.2020, godz.: 13:05
Straż miejska: przystawił osobie do głowy przedmiot przypominający broń
fot. milanowek.pl

Kilka dni temu w Milanówku operator monitoringu miejskiego obserwował grupę pięciu mężczyzn nieopodal ul. Piłsudskiego. W pewnej chwili jeden z nich wyjął przedmiot przypominający broń i przystawił do głowy drugiego mężczyzny. To zaalarmowało służby.

Na miejsce zdarzenia udały się patrole straży miejskiej i policji. – Cel użycia przedmiotu nie był znany, a tak niebezpieczne narzędzie w miejscu publicznym zawsze wzbudza czujność operatorów i służb. Posiadacz „broni” na tym etapie nie zdawał sobie sprawy, że jest obserwowany i jak poważną machinę działania służb uruchomił swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem – czytamy w informacji zamieszczonej na stronie Milanówka.

Rzeczywiście, w takich sytuacjach procedury bezpieczeństwa każą zakładać najczarniejszy scenariusz. – Operator, widzący przedmiot, który swoim kształtem przypomina broń palną musi założyć, że osoba może jej użyć. Na obrazie z kamery widać zarys przedmiotu, a operator być może podejmuje odpowiedzialność za czyjeś życie lub zdrowie – podkreśliła milanowska SM.

Na miejscu, podczas kontroli policji okazało się, że ów przedmiot to… zabawkowy pistolet. – W grupie mężczyzn spożywających alkohol, jeden z nich rzeczywiście wyjął przedmiot przypominający broń i miał przystawić drugiemu do głowy. Był to jednak pistolet zabawka na plastikowe kulki – mówi nam asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim. – Mężczyzna został pouczony, by nie bawił się w ten sposób w miejscach publicznych, gdyż są to zachowania za każdym razem alarmujące służby – dodaje.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata