TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

06

02 2021

Straż miejska kontroluje stan powietrza w gminie


Grodzisk News


foto: grodzisk.plStraż miejska kontroluje stan powietrza w gminie - Grodzisk News


Grodziscy strażnicy miejscy regularnie prowadzą działania antysmogowe. Regularnie badają stan powietrza i namierzają osoby spalające odpady.


Poziom zanieczyszczenia powietrza jest badany za pomocą specjalistycznego drona wyposażonego w odpowiednie urządzenia pomiarowe, które reagują na zwiększenie stężenia szkodliwych substancji. Strażnicy przekonują, że badania prowadzone w ten sposób umożliwiają namierzenie „truciciela”. – Pomiary te dają praktycznie 99,99% skuteczność na namierzenie palenia odpadów w piecach o czym przekonało się już wielu nierozsądnych mieszkańców, którzy spalali w piecu odpady m.in. klepkę podłogową, stare okiennice i inne odpady powodujące duże stężenie substancji szkodliwych w powietrzu – informują grodziscy strażnicy miejscy.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Często zdarza się, że na podstawie samych zgłoszeń od mieszkańców strażnicy kontrolują stałe punkty, ponieważ sąsiadom wydaje się, że jeden z mieszkańców może palić „nielegalnymi substancjami”. W większości przypadków winna jest jednak stara technika palenia, a nie spalanie odpadów, czy innych materiałów zabronionych. Na to niestety straż miejska niewiele może poradzić. – Staramy się upominać i zwracać uwagę użytkownikom pieców, informując ich o właściwym rozpalaniu, korzystaniu z dobrego paliwa. Niestety z przyczyn obiektywnych nie jesteśmy w stanie zmienić całkowicie mentalności mieszkańców w tym zakresie i wyeliminować tych złych technik palenia, a tym samym niejednokrotnie sprostać oczekiwaniom powtarzających się zgłoszeń o wydobywających się kłębach dymu np. w tych samych kontrolowanych wielokrotnie miejscach. Nie dajemy jednak za wygraną, będziemy dalej edukować, kontrolować i działać w interesie Nas wszystkich dążąc do poprawy jakości powietrza w Naszym regionie – podkreślają funkcjonariusze grodziskiej straży miejskiej.

💬︎   dodaj komentarz

Czy w Grodzisku jest działający telefon gdzie można zgłaszać fakt palenia nielegalnymi substancjami?

RM
06-02-2021 13:26

regularnie wracam z Warszawy przez książenice i na drugim rondzie i aż do przychodni zawsze śmierdzi palonymi śmieciami, w samochodzie czuć duszący dym, a co dopiero idąc pieszo. gdyby lenie ze straży cokolwiek robili tego problemu nie było by już dawno. nie liczą się ludzie i ich zdrowie, liczy się że obiboki ze straży jedyne co chcą robić to mandaty wystawiać, taką straż trzeba rozwiązać a obibokom płącić zasiłki niech nic nie udają że robią, przynajmniej nie trzeba będzi epłącić za budynek pensje, auta, drony i bloczki mandatowe.

Adam
06-02-2021 13:48

Zapaszamy na Kady. Co kilka dni są palone liście,gałęzie i śmieci w tym plastiki.

olka
06-02-2021 16:02

pokaż wszystkie komentarze (12)

📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.