13 09 2020

„Strategia rozwoju elektromobilności” w gminie Jaktorów. Ankieta dla mieszkańców

13.09.2020, godz.: 18:18
„Strategia rozwoju elektromobilności” w gminie Jaktorów. Ankieta dla mieszkańców
Fot. jaktorow.pl

Jaktorów podobnie jak m.in. Grodzisk i Milanówek przygotowuje „Strategię rozwoju elektromobilności”. Aby poznać opinię mieszkańców, została przygotowana specjalna ankieta.

Ruszają przygotowania dokumentu „Strategia Rozwoju Elektromobilności dla Gminy Jaktorów na lata 2019–2035”. Jego celem jest identyfikacja działań, które przyczynią się do poprawy stanu jakości środowiska na terenie gminy oraz w znaczący sposób wpłyną na jakość transportu lokalnego oraz wizerunek gminy. Realizacja założeń dokumentu umożliwi popularyzację i wprowadzenie pojazdów nisko- oraz zeroemisyjnych.

Gmina zachęca mieszkańców do zapoznania się z prezentacją dotyczącą elektromobilności (tutaj), która odpowie na pytanie co to jest elektromobilność i jakie są zalety tego rozwiązania, a następnie do wypełnienia ankiety. – Chcemy żeby to mieszkańcy wskazali problemy, na których rozwiązanie wpłynie strategia i potrzeby związane z rozwojem elektromobilności w gminie Jaktorów – podkreślają urzędnicy.

Ankiety właściwie są dwie: jedna dla osób dorosłych (jest dostępna tutaj), druga natomiast dla dzieci i młodzieży (tutaj). Urzędnicy liczą na kreatywność młodego pokolenia, które jest za pan brat z nowymi technologiami i być może wskażą dodatkowe, nowe kierunki rozwoju (np. elektryczne hulajnogi czy rowery).

Zebrane w ten sposób informacje pozwolą dostosować przyszłe inwestycje do potrzeb mieszkańców, które poprawią ich jakość życia i stan środowiska naturalnego. Będzie to też podstawa do ubiegania się przez gminę, mieszkańców czy przedsiębiorców o zewnętrzne środki finansowe.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.