TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

09

01 2022

Stowarzyszenie chce usunięcia słowa „Solidarność” z nazwy portu lotniczego


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayStowarzyszenie chce usunięcia słowa „Solidarność” z nazwy portu lotniczego - Grodzisk News


Stowarzyszenie „Zanim Powstanie Lotnisko – CPK” planuje złożyć do premiera RP Mateusza Morawieckiego petycję z prośbą usunięcia słowa „Solidarność” z nazwy portu.


Budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego w naszym regionie budzi duże emocje wśród lokalnej społeczności. Wiąże się ona bowiem z olbrzymimi zmianami dla osób, które będą mieszkały to po wybudowaniu portu, ale przede wszystkim dla osób, które w związku z inwestycją będą musiały zmienić miejsce zamieszkania.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Teraz z kolei Zarząd Stowarzyszenia „Zanim Powstanie Lotnisko – CPK” zamierza wystosować petycję do premiera RP petycję, w której pada żądanie zmiany nazwy portu. – „Żądamy usunięcia słowa „Solidarność” z nazwy inwestycji Port Solidarność - Centralny Port Komunikacyjny dla Rzeczypospolitej. Solidarność to “poczucie wspólnoty i współodpowiedzialności wynikające ze zgodności poglądów oraz dążeń” a także „odpowiedzialność zbiorowa i indywidualna określonej grupy osób za całość wspólnego zobowiązania”. Solidarność to również społeczna dbałość o wartość i godność człowieka. Inwestycja zwana Centralny Port Komunikacyjny jest całkowitym zaprzeczeniem idei solidarności: jest to projekt realizowany bez poszanowania podstawowych wartości bliskich każdemu człowiekowi – prawa do bezpiecznego życia w swoim własnym domu, prawa do pracy, prawa do własności. Centralny Port Komunikacyjny już teraz negatywnie wpływa na życie mieszkańców żyjących i pracujących na terenie przyszłego portu lotniczego, kolei i inwestycji towarzyszących CPK, powodując stres i strach przed przyszłością – bezdomnością i utratą pracy, a być może również strach przed utratą sensu życia. Inwestycja Centralny Port Komunikacyjny to brak solidarności z przyszłymi pokoleniami – CPK bezpowrotnie zniszczy co najmniej 4000 hektarów dobrej, uprawnej ziemi i zaburzy lub zlikwiduje życie tysięcy dzikich zwierząt jeszcze żyjących w okolicach Warszawy” - czytamy w petycji.

Osoby, które zgadzają się ze słowami petycji, mogą ją podpisać tutaj.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.