TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

09

01 2022

Stowarzyszenie chce usunięcia słowa „Solidarność” z nazwy portu lotniczego


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayStowarzyszenie chce usunięcia słowa „Solidarność” z nazwy portu lotniczego - Grodzisk News


Stowarzyszenie „Zanim Powstanie Lotnisko – CPK” planuje złożyć do premiera RP Mateusza Morawieckiego petycję z prośbą usunięcia słowa „Solidarność” z nazwy portu.


Budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego w naszym regionie budzi duże emocje wśród lokalnej społeczności. Wiąże się ona bowiem z olbrzymimi zmianami dla osób, które będą mieszkały to po wybudowaniu portu, ale przede wszystkim dla osób, które w związku z inwestycją będą musiały zmienić miejsce zamieszkania.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Teraz z kolei Zarząd Stowarzyszenia „Zanim Powstanie Lotnisko – CPK” zamierza wystosować petycję do premiera RP petycję, w której pada żądanie zmiany nazwy portu. – „Żądamy usunięcia słowa „Solidarność” z nazwy inwestycji Port Solidarność - Centralny Port Komunikacyjny dla Rzeczypospolitej. Solidarność to “poczucie wspólnoty i współodpowiedzialności wynikające ze zgodności poglądów oraz dążeń” a także „odpowiedzialność zbiorowa i indywidualna określonej grupy osób za całość wspólnego zobowiązania”. Solidarność to również społeczna dbałość o wartość i godność człowieka. Inwestycja zwana Centralny Port Komunikacyjny jest całkowitym zaprzeczeniem idei solidarności: jest to projekt realizowany bez poszanowania podstawowych wartości bliskich każdemu człowiekowi – prawa do bezpiecznego życia w swoim własnym domu, prawa do pracy, prawa do własności. Centralny Port Komunikacyjny już teraz negatywnie wpływa na życie mieszkańców żyjących i pracujących na terenie przyszłego portu lotniczego, kolei i inwestycji towarzyszących CPK, powodując stres i strach przed przyszłością – bezdomnością i utratą pracy, a być może również strach przed utratą sensu życia. Inwestycja Centralny Port Komunikacyjny to brak solidarności z przyszłymi pokoleniami – CPK bezpowrotnie zniszczy co najmniej 4000 hektarów dobrej, uprawnej ziemi i zaburzy lub zlikwiduje życie tysięcy dzikich zwierząt jeszcze żyjących w okolicach Warszawy” - czytamy w petycji.

Osoby, które zgadzają się ze słowami petycji, mogą ją podpisać tutaj.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.