16 09 2020

Stosowali przemoc wobec najbliższych, zostali zatrzymani

16.09.2020, godz.: 08:35
Stosowali przemoc wobec najbliższych, zostali zatrzymani
Fot. Pixabay

Grodziscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy znęcali się nad swoimi rodzinami. Wobec 30-latka zastosowano policyjny dozór, 19-latek trafił do aresztu.

Obie interwencje policjantów miały miejsce w minioną niedzielę. Po godz. 14.00 do grodziskiej komendy wpłynęło zgłoszenie dotyczące awantury domowej w jednej z podgrodziskich miejscowości. – Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 30-latek od 6 lat zachowuje się agresywnie wobec żony, poniża i wyzywa kobietę, a także zdarza mu się użyć wobec niej siły fizycznej. Świadkiem takich zachowań było dziecko, które mężczyzna także kilka razy uderzył. Agresywny mężczyzna został zatrzymany – poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Trzy godziny później policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie dotyczące awatury domowej w jednej z miejscowości na terenie powiatu (policjanci celowo nie podają dokładnej lokalizacji). Okazało się, że 19-latek wszczął awanturę z matką, a gdy w jej obronie stanął młodszy syn, został on pobity przez agresywnego młodego mężczyznę. – Dalsze czynności wykazały, że kobieta i rodzeństwo mężczyzny  podobne zachowania znosili już od 2 lat. Tym razem poprosili o pomoc policjantów. Młody mężczyzna także trafił do policyjnej celi – podają grodziscy policjanci.

Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty znęcania się fizycznego i psychicznego nad swoimi rodzinami. Wczoraj prokurator zdecydował o zastosowaniu policyjnego dozoru wobec 30-latka, a także nałożył zakaz zbliżania się do żony i dziecka oraz nakaz opuszczenia mieszkania. Z kolei 19-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.