TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

13

12 2021

Stary budynek grodziskiego urzędu do remontu. Będzie siedzibą OPS-u i nie tylko


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Mariusz KordelStary budynek grodziskiego urzędu do remontu. Będzie siedzibą OPS-u i nie tylko - Grodzisk News


Po przeprowadzce do nowej siedziby grodziski magistrat może przystąpić do kompleksowego remontu budynku, w którym wcześniej mieścił się urząd, a docelowo będzie siedzibą dla straży miejskiej oraz ośrodka pomocy społecznej.


Urzędnicy niedawno ogłosili przetarg na to zadanie. Remont budynku ma na celu poprawienie standardu i funkcjonalności, przy zachowaniu zachowaniu istniejących, funkcjonujących instalacji oraz wyposażenia. Poza odświeżeniem stanu istniejącego polegającego m. in. na szpachlowaniu, malowaniu, wymianie zniszczonej wykładziny podłogowej należy wyremontować i wykonać nowe łazienki. Ze względów pożarowych należy wykonać instalacje- awaryjnego oświetlenia ewakuacyjnego oraz wykonanie instalacji wodociągowej.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– Dwie łazienki na parterze zostaną połączone i przekształcone na łazienkę dla osób niepełnosprawnych dostępną z holu zaraz przy wejściu nr 3. Pomieszczenie biurowe mieszczące się obok istniejących łazienek zostanie przekształcone na dodatkową łazienkę z dwiema miskami ustępowymi wydzielonymi kabinami sanitarnymi, dwiema umywalkami oraz prysznicem. Przestrzeń z regałami przesuwnymi zostanie przekształcona na pomieszczenia socjalne dla pracowników Straży Miejskiej zajmującej część budynku na parterze oraz pierwszym piętrze z wejściem nr 4 – czytamy w specyfikacji przetargowej.

Po remoncie do budynku po byłym magistracie przeniosą się łącznie trz instytucje publiczne. – Przede wszystkim będzie to cała opieka społeczna, a ponadto straż miejska oraz wydział oświaty – wyjaśnił Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

Wykonawca wybrany w przetargu będzie miał pięć miesięcy na przeprowadzenie remontu. Można zatem przewidywać, że przenosiny trzech instytucji do budynku na Kościuszki nastąpi w drugiej połowie przyszłego roku


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

po co remontować starą ruinę lepiej zburzyć i wybudować nowy budynek, a po drugie po co komu straż miejska

gr
14-12-2021 12:10

po to samo, po co twoje komentarze? jesteś deweloperem grodziskim czy co

Jaga
22-12-2021 16:42
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.