12 03 2019

Start budowy obwodnicy znów realny. „Jeszcze w tym roku”

12.03.2019, godz.: 19:05
Start budowy obwodnicy znów realny. „Jeszcze w tym roku”
Fot. GrodziskNews.pl

Powraca nadzieja, że jeszcze w tym roku ruszy budowa zachodniej obwodnicy Grodziska. To nie żart. Według burmistrza Grzegorza Benedykcińskiego, na wysokich szczeblach urzędniczych wreszcie widać wolę wydania zgody na realizację inwestycji i ogłoszenia kluczowego przetargu. ZRID ma być zatwierdzony w ciągu najbliższych 2-3 tygodni.

Temat zachodniej obwodnicy Grodziska ciągnie się równie długo jak potrzeba jej wybudowania. Do tej pory przez lata na przeszkodzie inwestycji stawały rozmaite kwestie proceduralne i biurokratyczne. Fakt, że sprawa musiała zyskać akceptację na różnych poziomach instytucjonalnych w połączeniu chociażby z odwołaniami ze strony niektórych mieszkańców, skutecznie torpedował postępy na drodze do startu inwestycji.

Warunkiem koniecznym do ogłoszenia upragnionego przetargu jest wydanie decyzji ZRID (zgoda na realizację inwestycji drogowej), co do której jeszcze w styczniu wpłynęły kolejne odwołania, które jednak nie zawierały podstaw do uznania przez Ministerstwo Infrastruktury. I rzeczywiście pod koniec lutego Grodzisk i Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie, mający prowadzić inwestycję, otrzymały z resortu zapewnienie, że odwołania nie są zasadne.

Pojawiło się jednak małe „ale…”. – W trakcie na negocjacji dotyczących podziałów geodezyjnych i wykupu działek pod inwestycję, okazało się, że trzeba ustalić podział jeszcze trzech nieruchomości i to się w tej chwili proceduje. Mamy zapewnienie z ministerstwa, że gdy tylko grodziskie starostwo przeprowadzi ten podział, ZRID zostanie niezwłocznie wydany – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska. – Starostwo w ciągu dwóch tygodni załatwi sprawę i wówczas  będziemy mieć decyzję ZRID oraz zielone światło do przygotowania przetargu na budowę obwodnicy! – cieszy się burmistrz.

–Najważniejsze, że widać, iż na poszczególnych szczeblach jest wola, aby inwestycję przeprowadzić. We wtorek w MZDW odbędzie się spotkanie, w którym będziemy prowadzić rozmowy a propos niektórych rozwiązań w procesie budowlanym. Chodzi m.in. o zagęszczenie gruntu w rejonie naszych glinianek i Gór Szwedzkich – podkreśla grodziski włodarz.

Dodaje, że samo przygotowanie przetargu potrwa około trzech miesięcy. – Ale to i tak pokazuje, jak bardzo realne staje się rozpoczęcie inwestycji w tym roku. Przyznam, że miałem już chwile zwątpienia, a teraz od nowa widzę, że sukces jest blisko – podkreśla Benedykciński.

💬︎ 5

Dodaj Komentarz

5 odpowiedzi na “Start budowy obwodnicy znów realny. „Jeszcze w tym roku””

 1. Paweł Panasewicz pisze:

  W grudniu 2018, w Państwa biuletynie informowaliście o rozpoczęciu prac najpóźniej na przełomie maja i czerwca BR.
  A teraz staracie się „świętować” rozpoczęcie robót do końca 2019?
  Bardzo krótka pamięć :)

 2. Mordechaj pisze:

  A za co te szabesgoje wybudują tą drogę?

 3. disqus_41uPMAlvkH pisze:

  Hahaha, nie zobaczę nie uwierze

 4. Robert Karczewski pisze:

  Co tym razem? Benek startuje do Europarlamentu czy do Sejmu? Od 20 lat ten sam temat przed wyborami. :)

 5. Cyber pisze:

  już Pan Burmistrz wkopywał niejedną łopatę pod nowe budowy i nic z tego nie wychodziło jak np. park rozrywki. Temat powraca przed każdymi wyborami, to już jest śmieszne od wielu lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.