16 07 2020

Stare przedszkole przechodzi do historii. Trwa rozbiórka [FOTO]

16.07.2020, godz.: 10:07
Stare przedszkole przechodzi do historii. Trwa rozbiórka [FOTO]
fot. Facebook/Burmistrz Artur Tusiński

Zgodnie z zapowiedziami z ubiegłego tygodnia ruszyła rozbiórka budynku przedszkola, który przez 30 lat służył dzieciom. Przyszedł czas na zmiany i budowę nowego, nowoczesnego obiektu. Można obejrzeć kilka zdjęć z trwającej rozbiórki, bo to ostatnie chwile starego przedszkola.

Zamieścił je na swoim Facebooku burmistrz Podkowy Leśnej Artur Tusiński. – Stare przedszkole przechodzi do historii… Prace rozbiórkowe są przeprowadzane bardzo sprawnie, już za kilka dni rozpoczniemy budowę nowego – skomentował włodarz.

Dziś sprawy mają się tak…

Po rozbiórce przyjdzie czas na budowę nowoczesnego obiektu. Będzie ono wybudowane w standardzie pasywnym, co oznacza, że będzie miało minimalne zapotrzebowanie na energię cieplną i wentylację, a jednocześnie zapewniało maksymalny komfort użytkowania. Układ budynku zaprojektowano tak, aby maksymalizować zyski cieplne od światła słonecznego w miesiącach zimowych.

Zgodnie z projektem przy ul. Głównej powstanie dwukondygnacyjny budynek wyposażony w cztery sale przedszkolne, oddział żłobkowy i salę wielofunkcyjną. W centralnej części obiektu powstanie dziedziniec.

Termin realizacji zamówienia wyznaczono na 30 czerwca 2021 r. Do czasu zakończenia prac placówka zostanie przeniesiona do szkoły podstawowej. Ustalenia dotyczące możliwości, logistyki i koniecznych działań w tym zakresie prowadzone są na bieżąco z dyrektorami szkoły i przedszkola.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.