TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

08

08 2015

Stare drzewa zagrażały mieszkańcom


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Stare drzewa zagrażały mieszkańcom - Grodzisk News


Niemal cały dzień służby spędziły w czwartek na usuwaniu drzew, których konary opuściły się na linie energetyczne i zagrażały bezpieczeństwu ludzi oraz mienia znajdującego się w pobliżu. Okazuje się, że akacja już wcześniej były zakwalifikowane do wycinki ze względu na wiek i zły stan zdrowia.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Problem w tym, ze cały teren Podkowy Leśnej znajduje się pod opieką konserwatora zabytków i to on musi wyrazić zgodę, zanim magistrat przeprowadzi jakiekolwiek zmiany w krajobrazie czy przestrzeni publicznej miasta ogrodu. W tym przypadku owej zgody zabrakło na czas.

? Kolejne drzewa w Podkowie kończą swój żywot, tym razem akacje, które zatrzymały się na kablach średniego i niskiego napięcia, zagrażając poważnie mieniu. Przykre, ale nieuchronne. Akcja podnoszenia i obcinania konarów trwała cały dzień. Wsparła nas jednostka powiatowej straży pożarnej i chwała im za to. Drzewa znacznie wcześniej zostały zgłoszone do wycinki i czekały na decyzję konserwatora... ? napisał na Facebooku Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej. ? To już kolejna akacja z tego szpaleru, która ot tak sobie złamała się w tym miesiącu ? dodał.

Powraca zatem kwestia jakiegoś systemowego rozwiązania problemu, choć przed urzędnikami trudne zadanie, bo tak czy owak cały obszar Podkowy pozostanie pod ochroną konserwatorską. Kłopot z opadaniem konarów na linie energetyczne automatycznie powinien się jednak zmniejszyć, gdy zmaleje liczba napowietrznych linii średniego i niskiego napięcia. To zaś miasto już realizuje, tworząc kablowanie podziemne.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.