17 01 2020

Stało się! Przetarg na zachodnią obwodnicę Grodziska ogłoszony

17.01.2020, godz.: 13:37
Stało się! Przetarg na zachodnią obwodnicę Grodziska ogłoszony
fot. GrodziskNews

Klamka wreszcie zapadła! Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił dziś od dawna wyczekiwany przetarg na budowę zachodniej obwodnicy Grodziska. Trasa ma być gotowa w 2022 roku.

Dobrym znakiem w kontekście przetargu, była już informacja o rozpoczęciu procedury przygotowawczej do przetargu właśnie. Dziś zaś wojewódzcy drogowcy ogłosili postępowanie w biuletynie informacji publicznej.

Wykonawca wyłoniony w przetargu, a firm chętnych, by stanąć do niego nie brakuje, przeprowadzi najpierw roboty przygotowawcze, ziemne i wykopowe, wybuduje systemy odwodnieniowe przygotuje cały korpus drogowy, wykona podbudowę nawierzchni, położy warstwę ścieralną, całość wykończy, ustawi oznakowanie i urządzenia bezpieczeństwa ruchu, wybuduje ciągi piesze i pieszo-rowerowe, tam gdzie przewiduje to projekt. W specyfikacji ujęto również budowę trzech ronda: w ciągu ul. Logistycznej w strefie przemysłowej, na przecięciu ul. Orlicz-Dreszera w Kozerach oraz na Radziejowickiej w Kałęczynie.

Obwodnica w ciągu drogi wojewódzkiej 579 będzie miała niespełna 7,5 kilometra i przebiegnie od autostradowego węzła Grodzisk Mazowiecki przez Natolin, Chlebnię, Chrzanów Duży, Wólkę Grodziską, Kozery, Kozerki i Kałęczyn. Za strefą przemysłową w Chlebni droga zacznie omijać Grodzisk Mazowiecki od zachodu.

Drogowcy prognozują, że w połowie roku podpisana zostanie umowa z wykonawcą, a w 2022 inwestycję będzie gotowa – okres realizacji zadania na wynieść maksymalnie 27 miesięcy.

W dzisiejszej rozmowie z nami burmistrz Grzegorz Benedykciński przyznał, że ten dzień, jest dla grodziska swoistym świętem. – Jest także ukoronowaniem wysiłków wielu ludzi, aby doprowadzić sprawę do szczęśliwego finału. Jestem im za to niezmiernie wdzięczny. Jestem również przekonany, że obwodnica rozwiąże wiele komunikacyjnych problemów, z którymi borykamy się obecnie – podkreśla włodarz.

Szacunkowy koszt budowy inwestycji to 200 mln zł, z czego 160 (80 procent) pochodzić będzie z dotacji unijnej.

4

Dodaj Komentarz

4 odpowiedzi na “Stało się! Przetarg na zachodnią obwodnicę Grodziska ogłoszony”

  1. Gość pisze:

    W końcu! Trzymam kciuki za dobre oferty i szybkie podpisanie umowy z wykonawcą. A Kiedy teraz przetarg na nową szkołę w Szczęsnem ?

  2. Henk pisze:

    Wreszcie!!!

  3. Mieszkaniec pisze:

    Jak będą w takim tempie robic, jak przebudowa DK 579 (z Grodsiska M. do Radziejowic), to 2022 jest niemożliwe do zrealizowania. Ostatniego robotnika przy moście w Kuklowce widzialem 3 m-ce temu, a most juz dawno zbudowany. Oznakowania na asfalcie brak, lampy niepodlaczone. A zima byla taka srooooogaaaa, że ojej….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata