TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

21

07 2021

Sprawca zderzenia w Budach-Grzybku miał ponad promil alkoholu w organizmie


Grodzisk News


foto: mazowiecka.policja.gov.plSprawca zderzenia w Budach-Grzybku miał ponad promil alkoholu w organizmie - Grodzisk News


Wracamy do sprawy kolizji w Budach-Grzybku. W nocy z poniedziałku na wtorek nietrzeźwy kierowca staranował ogrodzenie posesji, a następnie uderzył w trzy zaparkowane na niej auta. Okazuje się, że mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie.


reklama Grodzisk Mazowiecki

Okazuje się, że sprawcą zdarzenie był 31-latek. – W poniedziałkową noc  po 1.00 grodziscy policjanci zostali powiadomieni przez kierowcę poruszającego się drogami w gminie Jaktorów o innym kierującym, który jedzie tzw. „wężykiem”. Policjanci natychmiast ruszyli we wskazane miejsce. Chwilę później otrzymali informację, że obserwowany kierowca wjechał w ogrodzenie posesji w miejscowości Budy Grzybek. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierujący audi nie tylko staranował ogrodzenie posesji, ale także wjechał dalej, gdzie stały 3 zaparkowane samochody – opisuje szczegóły zdarzenia asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Mundurowi natychmiast przeprowadzili badanie stanu trzeźwości kierowcy. Okazało się, że 31-latek ma ponad  promil alkoholu w organizmie i nie pamięta okoliczności zdarzenia, do którego doprowadził. Mężczyzna został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. Odpowie także za spowodowanie kolizji, w której poważnie uszkodził ogrodzenie i pojazdy właściciela posesji. Na szczęście w zdarzeniu nie ucierpiała żadna osoba – dodaje.

Policjanci apelują zarazem  do wszystkich kierowców o rozwagę. – Niech każde zdarzenie z nietrzeźwym kierowcą będzie przestrogą i dowodem na to, że taka podróż może być niebezpieczna. Nawet najmniejsza dawka alkoholu może zaburzyć funkcjonowanie organizmu i kierujący nie zareaguje właściwie na sytuacje na drodze. Pamietajmy o tym przed każdą podróżą, również nie bezpośrednio po spożyciu alkoholu – podkreślają.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.