TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

21

07 2021

Sprawca zderzenia w Budach-Grzybku miał ponad promil alkoholu w organizmie


Grodzisk News


foto: mazowiecka.policja.gov.plSprawca zderzenia w Budach-Grzybku miał ponad promil alkoholu w organizmie - Grodzisk News


Wracamy do sprawy kolizji w Budach-Grzybku. W nocy z poniedziałku na wtorek nietrzeźwy kierowca staranował ogrodzenie posesji, a następnie uderzył w trzy zaparkowane na niej auta. Okazuje się, że mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie.


reklama Grodzisk Mazowiecki

Okazuje się, że sprawcą zdarzenie był 31-latek. – W poniedziałkową noc  po 1.00 grodziscy policjanci zostali powiadomieni przez kierowcę poruszającego się drogami w gminie Jaktorów o innym kierującym, który jedzie tzw. „wężykiem”. Policjanci natychmiast ruszyli we wskazane miejsce. Chwilę później otrzymali informację, że obserwowany kierowca wjechał w ogrodzenie posesji w miejscowości Budy Grzybek. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierujący audi nie tylko staranował ogrodzenie posesji, ale także wjechał dalej, gdzie stały 3 zaparkowane samochody – opisuje szczegóły zdarzenia asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Mundurowi natychmiast przeprowadzili badanie stanu trzeźwości kierowcy. Okazało się, że 31-latek ma ponad  promil alkoholu w organizmie i nie pamięta okoliczności zdarzenia, do którego doprowadził. Mężczyzna został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. Odpowie także za spowodowanie kolizji, w której poważnie uszkodził ogrodzenie i pojazdy właściciela posesji. Na szczęście w zdarzeniu nie ucierpiała żadna osoba – dodaje.

Policjanci apelują zarazem  do wszystkich kierowców o rozwagę. – Niech każde zdarzenie z nietrzeźwym kierowcą będzie przestrogą i dowodem na to, że taka podróż może być niebezpieczna. Nawet najmniejsza dawka alkoholu może zaburzyć funkcjonowanie organizmu i kierujący nie zareaguje właściwie na sytuacje na drodze. Pamietajmy o tym przed każdą podróżą, również nie bezpośrednio po spożyciu alkoholu – podkreślają.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.