29 06 2020

Spowodował kolizję. Miał dwa promile i zakaz prowadzenia pojazdów

29.06.2020, godz.: 16:02
Spowodował kolizję. Miał dwa promile i zakaz prowadzenia pojazdów
fot. Policja

W weekend policjanci zatrzymali w Błoniu mężczyznę, który spowodował kolizję, mając dwa promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo miał zakaz prowadzenia pojazdów i był poszukiwany w celu doprowadzenia do aresztu śledczego.

A zaczęło się od zwyczajnego zgłoszenia kolizji w Błoniu. Oficer dyżurny około godz. 21.30 wysłał na miejsce patrol policji. Tam funkcjonariusze ustalili, że kierowca opla nie zachował należytej ostrożności stracił panowanie nad pojazdem,zjechał z drogi i zatrzymał się na ogrodzeniu posesji.

– Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca opla miał 2 promile alkoholu w organizmie. To jednak nie jedyny powód, dla którego nie powinien wsiadać za kierownicę auta. 29-latek posiadał dwa sądowe zakazy kierowania pojazdem i był poszukiwany przez sąd na podstawie nakazu doprowadzenia do aresztu śledczego celem odbycia kary 25 dni pozbawienia wolności – poinformowała Komenda Powiatowa Policji Warszawa Zachód.

– Mężczyzna skorzystał z możliwości zwolnienia od wykonywania kary zastępczej poprzez uiszczenie grzywny wpłacając ją na wskazany przez sąd numer rachunku bankowego. Sprawą mężczyzny zajmą się teraz policjanci z Błonia – dodała.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.