14 02 2020

Spotkanie z największym wydawnictwem mangi w grodziskiej bibliotece

14.02.2020, godz.: 13:18
Spotkanie z największym wydawnictwem mangi w grodziskiej bibliotece

Już od kilku miesięcy grodziska biblioteka publiczna organizuje ciekawe wydarzenia. Do takich będzie można zapewne zaliczyć spotkanie z największym wydawnictwem mangi w Polsce! Odbędzie się za dwa tygodnie.

– Omake manga, czyli “bonus do mangi”, to cykliczne spotkania dla młodszej i starszej młodzieży, oraz wszystkich zafascynowanych kulturą Japonii. Udowadniamy, że manga to nie tylko popularne komiksy dla młodych, ale też drzwi do tajemniczego i dziwnego świata Japonii. Do jej zwyczajów, religii, zabytków, kultury i zwykłej codzienności. Przybliżamy nieznane oblicze Kraju Kwitnącej Wiśni, nietypowe sposoby podróżowania po nim, a także historię mangi oraz sylwetki najbardziej znanych mangaków. Na naszych spotkaniach gościmy podróżników, pasjonatów, ale też osoby od lat związane z rynkiem mangowym w Polsce. Spotkania są otwarte dla wszystkich, odbywają się raz w miesiącu – opisują ideę nowego cyklu organizatorzy z grodziskiej biblioteki.

A co czeka fanów mangi 28 lutego o godz. 18.00? – Odwiedzi nas wydawnictwo Waneko, a dokładniej przedstawicielka Aleksandra “Alex” Siemiradzka. Zajmuje się kontaktami z fanami, prowadzeniem mediów społecznościowych oraz jest sekretarzem redakcji. Wydawnictwo Waneko jest drugim najstarszym wydawnictwem mangowym w Polsce – w ubiegłym roku obchodziło 20 lecie istnienia – i największym z wydających tylko komiksy japońskie. Założycielami są Pani Martyna Taniguchi oraz Aleksandra i Kenichiro Watanuki. Rozpoczęło swoją działalność od wydania w 1999 roku mangi „Cześć Michael!” autorstwa Makoto Kobayashiego oraz „Locke Superczłowiek” Yuki Hijriego i “Tu detektyw Jeż” Kenshiego Hrokane. Obecnie wydają kilka największych hitów mangowych na Polskim rynku (np. “My Hero Akademia”), a także serię wydań ekskluzywnych dla dorosłych czytelników i cykl “Jednotomówki Waneko”, prezentujący ciekawe, krótkie mangi ze wszystkich możliwych gatunków. Jest też pierwszym wydawnictwem które wprowadziło na polski rynek mangi w formie elektronicznej – powiadają ludzie z grodziskiej biblioteki

I podkreślają: – W naszej bibliotece znajdziemy duży wybór mang wydawnictwa Waneko – zarówno z cyklu Jednotomówki Waneko („Ona i jej kot”, „W stronę lasu świetlików”, „Dar trzech króli” i inne), jak i krótkie serie („Dziecię Bestii”, „Kuro”, „Orange”) po największe hity „Kuroko’s Basket”, „Strażnik domu Momochi”, „Księga Vanitasa”. Nieczęsto spotykane jest aby biblioteki posiadały zbiory mangi. U nas są one dostępne i cieszą się ogromną popularnością.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata