TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

15

10 2015

Spotkanie z mieszkańcami w sprawie uchodźców


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Dziś na terenie całego kraju odbędzie się akcja ?Dzień solidarności z uchodźcami?. Tego dnia burmistrz Podkowy Leśnej chce się spotkać z mieszkańcami i porozmawiać na temat imigrantów, którzy mają trafić do ośrodka w Dębaku.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Polska ma przyjąć tysiące uchodźców z Afryki i Bliskiego Wschodu. Niektórzy mają trafić do ośrodka dla uchodźców znajdującego się na terenie Podkowy Leśnej. Wielu Polaków ma wątpliwości czy nasz kraj powinien przyjmować tak odmiennych kulturowo imigrantów. Na pewno nie ma ich burmistrz Podkowy Leśnej Artur Tusiński, który na każdym kroku podkreśla, że uchodźcom trzeba pomagać.

Na dziś w mieście-ogrodzie zaplanowano specjalne spotkanie informacyjne, podczas którego  omówionych zostanie kilka kwestii m.in. ta dotycząca ośrodka w Dębaku, planów Urzędu do Spraw Cudzoziemców, możliwości przyjęcia dzieci cudzoziemskich do szkoły. Będzie również rozmowa na temat dotychczasowych doświadczeń społeczności podkowiańskiej z uchodźcami.

? ?Termin 15 października został przeze mnie wybrany nieprzypadkowo ? tego dnia na terenie całego kraju odbędzie się akcja ?Dzień Solidarności z Uchodźcami?. Do tej pory do inicjatywy dołączyło ponad 100 instytucji i organizacji z całej Polski. Spotkanie jest informacyjne, ale też ma pokazać, że ?ci, którzy wzniecają lęk, wrogość i niechęć wobec uchodźców, którzy posługują się mową nienawiści, nie mówią głosem całego społeczeństwa?. W swojej 90-letniej historii społeczność mieszkańców Podkowy Leśnej wielokrotnie dawała wyraz otwartości, niesienia pomocy innym, bez względu na wynikające konsekwencje. Wszystkich tych, dla których takie fundamentalne wartości jak wolność, godność i prawa człowieka są nadrzędne, zapraszam do sali kinowej Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. Świerkowej 1? ? napisał na swoim blogu burmistrz Podkowy Artur Tusiński.

W spotkaniu wezmą udział zaproszeni goście m.in. Szymon Hajduk, dyrektor Departamentu Pomocy Socjalnej Urzędu do Spraw Cudzoziemców, Katarzyna Oyrzanowska, przedstawiciel UNHCR (Biura Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców w Polsce) ? Specjalistka ds. Integracji Uchodźców, Sławomir Sikora, dyrektor Gimnazjum ?Raszyńska?, antropolog i nauczyciel pracujący w klasach wielokulturowych, Izabela Szewczyk, pełnomocnik wojewody mazowieckiego ds. migracji, Hazem M. Kalaji, profesor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego Warszawie, Syryjczyk mieszkający w Polsce.

Początek spotkania o godz. 18.30.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.