17 06 2019

Spotkanie z Jerzym Bralczykiem w Milanówku

17.06.2019, godz.: 17:05
Spotkanie z Jerzym Bralczykiem w Milanówku
fot. Wikipedia

Macie wolne wtorkowe popołudnie? Warto zatem wybrać się na spotkanie popularnym polskim językoznawcą, którego umiejętności i styl opowiadania o polszczyźnie zapełnia sale audytoryjne. Jerzy Bralczyk pojawi się na spotkaniu w Milanówku wraz ze swoją małżonką Lucyną Kirwil.

Jerzy Bralczyk to prawdziwa sława nie tylko w środowisku językoznawców. Jest znany szerokiej publiczności, jako popularyzator kultury języka i poprawnej polszczyzny jego wykłady, odczyty i spotkania z słuchaczami cieszą się zawsze wielką popularnością. Profesor Bralczyk potrafi bowiem nie tylko ciekawie i przystępnie o polszczyźnie opowiadać, lecz także czyni to z humorem.

Jest autorem wielu książek i publikacji językoznawczych dotyczących poprawnego mówienia i pisania. Wymieńmy chociażby „O języku polskiej propagandy politycznej lat siedemdziesiątych”, „Mówi się. Porady językowe profesora Bralczyka”, „O języku polskiej polityki lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych”.

Bralczyk jest także wieloletnim członkiem i wiceprzewodniczącym Rady Języka Polskiego. Na wtorkowym spotkaniu w Milanówku pojawi się w duecie ze swoją żoną Lucyną Kirwil, z którą wspólnie napisał najnowszą książkę „Pokochawszy”.

Ws6tęp na spotkanie jest wolny. Odbędzie się w Starym Kinie 18 czerwca o godz. 18.00.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.