reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

15

02 2024

Spotkanie dla fanów mangi i anime w Mediatece


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: grodzisk.plSpotkanie dla fanów mangi i anime w Mediatece - Grodzisk News


Grodziska biblioteka szykuje gratkę dla fanów mangi. Już w tę sobotę (17 lutego) na spotkaniu w Mediatece zagości Radosława Bolałek który opowiadać będzie o jednym z najpoluarniejszych dziś komiksów w tej stylistyce – „PLUTO”, a także szerzej o mandze i anime. Wstęp wolny.


Czym jest „Pluto”? Organizatorzy wydarzenia charakteryzują go tak: – to opowieść bazująca na jednym z najbardziej znanych dzieł Osamu Tezuki - "Atom Żelaznoręki", współczesnej historii Pinokia, w której rolę drewnianego chłopca odgrywa robot. Tytułowy Atom stał się popkulturową ikoną. Na całym świecie można kupić różne gadżety z nim związane, a w Hollywood wyprodukowano film bazujący na jego przygodach. Jednak to nie on jest głównym bohaterem "PLUTO". Historia skupia się na postaciach drugoplanowych, głównie robotach zastanawiających się nad swoim człowieczeństwem, efektem czego jest opowieść duchem bliższa "Łowcy Androidów" niż bajce "Pinokio".

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Powstała również serial z gatunku anime pod tym samym tytułem. To opowieść bazująca na jednym z najbardziej znanych dzieł Osamu Tezuki - "Atom Żelaznoręki", współczesnej historii Pinokia, w której rolę drewnianego chłopca odgrywa robot. Tytułowy Atom stał się popkulturową ikoną. Na całym świecie można kupić różne gadżety z nim związane, a w Hollywood wyprodukowano film bazujący na jego przygodach. Jednak to nie on jest głównym bohaterem "PLUTO". Historia skupia się na postaciach drugoplanowych, głównie robotach zastanawiających się nad swoim człowieczeństwem, efektem czego jest opowieść duchem bliższa "Łowcy Androidów" niż bajce "Pinokio".

Serial można także obejrzeć na platformie streamingowej Netflix.

Spotkanie z Radosławem Bolałkiem odbędzie się natomiast ma drugim piętrze Mediateki w sobotę o godz. 12.00. Wstęp jest wolny.

Spotkanie dla fanów mangi i anime w Mediatece - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.