Spółka CPK poinformowała o otrzymaniu od mieszkańców sygnałów o osobach podszywających się pod pracowników Centralnego Portu Komunikacyjnego. Sprawa dotyczy gorącego w ostatnich tygodniach tematu Programu Dobrowolnych Nabyć.
Przytaczamy zatem poniżej treść komunikatu wydanego przez spółkę CPK.
W czwartek 20 maja otrzymaliśmy informację od mieszkańców o osobach podszywających się pod pracowników Centralnego Portu Komunikacyjnego. Osoby te podają nieprawdziwe informacje na temat Programu Dobrowolnych Nabyć, w tym rzekomego terminu jego zakończenia i próbują jednocześnie nakłonić mieszkańców do ujawniania swoich danych osobowych, jak również szczegółów dotyczących rachunku bankowego. Przestrzegamy wszystkich mieszkańców Baranowa, Teresina i Wiskitek przed ujawnianiem takich informacji, a także prosimy o wyjątkową czujność aby udaremnić analogiczne potencjalne próby oszustwa – czytamy w komunikacie
Działania te nie są w żadnym wypadku autoryzowane przez Spółkę CPK. W ramach Programu Dobrowolnych Nabyć Spółka CPK kontaktuje się wyłącznie z osobami, które dobrowolnie wcześniej wyraziły zainteresowanie zbyciem lub zamianą nieruchomości.
Spółka Centralny Port Komunikacyjny w sposób poważny podchodzi do wszelkich doniesień o rozpowszechnianiu nieprawdziwych informacji o Spółce i PDN, stąd uprzejmie prosimy o przekazanie tej informacji lokalnymi kanałami komunikacji w celu ograniczenia procederu dezinformacji i przestrzeżenia mieszkańców przed próbami oszustwa. Prosimy także wszystkich mieszkańców o czujność oraz zgłaszanie takich incydentów Spółce lub odpowiednim służbom państwowym.
Przypominamy, że w każdym przypadku kontaktu z właścicielami pracownicy Spółki posiadają przy sobie indywidualne identyfikatory, poświadczające ich zatrudnienie w Spółce. Ich tożsamość można dodatkowo zweryfikować pod numer telefonu 539 188 404 (od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00), oraz za pomocą poczty elektronicznej pod adresem e-mail: pdn@cpk.pl.
Dodatkowe informacje na temat Programu Dobrowolnych Nabyć dostępne są na stronie: https://www.cpk.pl/pl/inwestycja/program-dobrowolnych-nabyc.
W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości w sprawie Programu Dobrowolnych Nabyć prosimy o kontakt pod numer telefonu 539 188 404 (infolinia PDN) lub adres mailowy pdn@cpk.pl.
***
W związku z tą sytuacją przypominamy, że udział w Programie Dobrowolnych Nabyć jest dobrowolny i prowadzony przy zachowaniu pełnej transparentności procedur oraz z zagwarantowaniem poufności dotyczącej negocjacji z właścicielami nieruchomości. Zgłoszenia do Programu odbywają się wyłącznie poprzez formularz dostępny na stronie CPK.PL, a pracownicy Spółki kontaktują się wyłącznie z osobami, które zgłosiły chęć przystąpienia do Programu.
Program Dobrowolnych Nabyć (PDN) został uruchomiony w grudniu 2020 r. i trwać będzie do końca 2023 r. PDN umożliwia sprzedaż lub zamianę nieruchomości leżących na terenie obszaru inwestycji, na ustalonych indywidualnie warunkach. Warunki te mogą m. in. dotyczyć terminu wydania nieruchomości. Wyceny nieruchomości będą odbywać się na warunkach rynkowych, w oparciu o operaty szacunkowe, wykonane przez niezależnych rzeczoznawców majątkowych. Wszelkie działania w ramach PDN opierają się na suwerennych decyzjach stron. W każdym w przypadku podstawą do procedowania zgłoszenia w ramach PDN jest formularz przesłany dobrowolnie i samodzielnie przez właściciela (użytkownika wieczystego) nieruchomości. Bez kontaktu ze strony zgłaszającego do PDN nikt z pracowników Spółki nie będzie kontaktował się z właścicielem nieruchomości.
Adresatami PDN są wszyscy właściciele, współwłaściciele i użytkownicy wieczyści nieruchomości ze wskazanego obszaru przyszłej inwestycji, tj. z obszaru położonego na zachód od Warszawy, leżące między miastami Żyrardów, Grodzisk Mazowiecki i Sochaczew. Teren ten ograniczają: od południa autostrada A2, od zachodu droga krajowa nr 50, od północy wieś Szymanów i rzeka Pisia, a od wschodu – rzeka Pisia Tuczna i miejscowość Baranów.
Podstawowe zasady, na których opiera się PDN to: dobrowolność po obu stronach transakcji i transparentność procedury – oczywiście, przy zagwarantowaniu sprzedającym poufności dotyczącej konkretnych procesów negocjacyjnych. Wartość każdej nieruchomości będzie określana przez niezależnych rzeczoznawców w oparciu o operaty szacunkowe.
Byłeś świadkiem wypadku lub nietypowego zdarzenia?
Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników?
NAPISZ
i
n
f
o
@
g
r
o
d
z
i
s
k
n
e
w
s
.
p
l
ZADZWOŃ
7
9
4
5
5
9
3
5
1
Grodzisk Mazowiecki planuje zorganizować tego lata specjalny program wakacyjny dla dzieci i młodzieży, które na co dzień mogą borykać się z trudnościami. Chodzi o podopiecznych wiejskich świetlic opiekuńczo-wychowawczych, często pochodzących z rodzin z problemem alkoholowym, dysfunkcyjnych czy zagrożonych wykluczeniem. Gmina chce zapewnić im nie tylko beztroski wypoczynek, ale także ważne wsparcie profilaktyczne.
Już jutro (25 kwietnia) siatkarze Sparty Grodzisk Mazowiecki rozegrają pierwszy mecz w turnieju półfinałowym, którego stawką będzie awans do najlepszej czwórki zespołów walczących o awans do pierwszej ligi. Pierwsze spotkanie w Słupcy Spartiaci rozegrają z zespołem SPS-u Cargill – gospodarzami zawodów. Polski Związek Piłki Siatkowej zaktualizował godziny meczów pierwotnie podane w terminarzu. Mecz zacznie się później.
Harcerze z z Hufca ZHP w Jaktorowie zorganizują piątą już odsłonę Marszu 100km w 24h pamięci pwd. Krystyny Banaszek. Impreza na świeżym powietrzu i w uroczych okolicznościach przyroda nieść będzie ze sobą też aspekt charytatywny – zbiórkę pieniędzy na leczenie małego Pawła Prokopka.
Jedna z największych tegorocznych inwestycji gminy Brwinów wchodzi w fazę realizacji. Burmistrz Arkadiusz Kosiński podpisał w środę umowę na rozbudowę ważnego ciągu komunikacyjnego w Otrębusach – ulic Piasta, Baśniowej i Juliusza Słowackiego. Projekt, będący częścią zapowiadanego rok temu "Planu dla Otrębus", uzyskał znaczące dofinansowanie rządowe.
Grodziski zakład wodociągów i kanalizacji odda do dyspozycji mieszkańców nową studnię oligoceńską. Z ujęcia wody będzie można skorzystać przy ul. Cegielnianej.
Przyszło mu rządzić w niełatwych czasach. Pogrzebał najpierw ojca, a rok później - brata Bolesława. Został z całym księstwem, zachłannym bratem i wrogiem za miedzą.
Zbliża się długi weekend majowy, a Koleje Mazowieckie (KM) przygotowały specjalną ofertę dla podróżnych planujących w tym czasie wyjazdy. Aby ułatwić mieszkańcom regionu organizację majówkowych wypadów, przewoźnik wydłuża okres obowiązywania popularnego Biletu Wycieczkowego.
Wybór szkoły ponadpodstawowej to jedna z pierwszych ważnych decyzji podejmowanych przez młodego człowieka. Bywa to także stresujący moment dla rodziców, którzy zastanawiają się, która opcja będzie najlepsza dla ich dzieci. Liceum, technikum, a może szkoła branżowa? W dobie dynamicznych zmian na rynku pracy warto przyjrzeć się różnym możliwościom i zweryfikować głęboko zakorzenione stereotypy – także ten, że liceum to jedyna droga dla ambitnych. Ścieżka prowadząca przez szkołę techniczną, choć nie zawsze doceniana, jest bowiem często bardziej przyszłościowa niż kształcenie ogólne w liceum.
21 881
09-04-2025
21 881
09-04-2025
Copyright © 2014-2025 () - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.