reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

01

06 2024

Spółka CPK rozstrzyga przetarg na audyty. NIK zapowiada kontrole


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Spółka CPK poinformowała, że konsorcjum A2P2 Architecture & Planning i Zespołu Doradców Gospodarczych TOR złożyło ofertę w przetargu na audyty dotyczące tzw. innych projektów. Chodzi m.in. o przedsięwzięcia takie jak Airport City, Cargo City i zagospodarowania terenu po Lotnisku Chopina). Teraz trwa formalna weryfikacja złożonej oferty.


Spółka zamierzała przeznaczyć na to zamówienie maksymalnie ok. 561 tys. zł brutto – taki był kosztorys zamawiającego. Natomiast złożona oferta wynosi prawie 982 tys. zł brutto. Co w takiej sytuacji? O tym dopiero CPK ma zdecydować.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Zarząd CPK podjął za to decyzję o unieważnieniu drugiego toczącego się równolegle przetargu: na wybór audytora dla części lotniskowej projektu. Powodem był brak ofert w postępowaniu.

–Jednocześnie przypomnijmy, że z udziału w przetargach zostało wykluczonych łącznie 116 firm, które wcześniej świadczyły usługi dla CPK. Celem tego działania było uniknięcie ewentualnego konfliktu interesów, czyli np. sytuacji, w której dana firma oceniałaby prace wykonane wcześniej przez siebie – poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

–Równolegle do trwających przetargów, w CPK prowadzone były audyty wewnętrzne, których zadaniem była analiza i techniczna ocena dotychczasowych działań spółki i poszczególnych komponentów Programu CPK. W zakładanym terminie, pod koniec marca tego roku, spółka przekazała do Biura Pełnomocnika Rządu ds. CPK komplet raportów z audytów wewnętrznych. Te analizy – przygotowane przez ekspertów branżowych zatrudnionych w spółce – stanowią kompletną bazą merytoryczną dla rekomendacji Pełnomocnika Rządu ds. CPK. Na ich podstawie urealnione zostały też m.in. harmonogramy części lotniskowej i kolejowej CPK oraz niektóre uwarunkowania dotyczące finansowania inwestycji – dodała.

Dodatkowo Najwyższa Izba Kontroli planuje jeszcze dwie kontrole które mają odpowiedzieć na pytanie, czy „prawidłowo, rzetelnie i gospodarnie realizowano zadania związane z inwestycjami lotniskowymi i kolejowymi CPK”.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.