25 02 2019

Splotów ciąg dalszy. Folkowy koncert w Mediatece

25.02.2019, godz.: 16:30
Splotów ciąg dalszy. Folkowy koncert w Mediatece
Fot. Mat. organizatora

Koncert zespołu Dikanda otwierający niejako tegoroczne Grodziskie Spotkania Wielokulturowe „Sploty”. Cieszył się ogromną popularnością i entuzjazmem wśród publiczności. Równie „smakowicie” zapowiada się kolejny koncert w ramach festiwalu. Już w niedzielę w Mediatece wystąpi Karolina Cicha i Spółka.

Karolina Cicha jest multiinstrumentalistką, wokalistką i kompozytorką zafascynowaną tradycyjną muzyką mniejszości północno-wschodniej Polski. Artystka specjalizuje się w grze na kilku instrumentach jednocześnie: śpiewa, gra na akordeonie i klawiszach, a stopami obsługuje perkusję. W 2015 roku znalazła się w oficjalnej selekcji na WOMEX – największym festiwalu World Music na świecie. Ze swą muzyką odwiedziła kilkadziesiąt festiwali w Europie, Azji i Ameryce. Wraz ze „Spółką” zdobyła GRAND PRIX i Nagrodę Publiczności na Festiwalu Folkowym Polskiego Radia „Nowa Tradycja”. Dobierana do każdego koncertu indywidualnie „Spółka” to zespół specjalizujący się w grze na różnorodnych instrumentach etnicznych. W koncercie obok utworów z płyt „Wieloma językami”, „Jidyszland”, „Płyty tatarskiej” czy wydanej ostatnio płyty „Jeden – wiele” pojawią się nowe utwory, które pokazują obecny kierunek poszukiwań oscylujących na styku tradycji i współczesności.

Cicha uchodzi za jedną z najbardziej twórczych artystek sceny etno/folk. W Grodzisku wystąpi z zespołem w składzie: Karolina Matuszkiewicz – instrumenty: suka biłgorajska, fidel płocka, kemancze, kobyz, śpiew; Mateusz Szemraj – cymbały, lutnia arabska, rubab, saz

Początek koncertu 3 marca o godz. 19.00 wstęp wolny.

Created with GIMP

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.