26 09 2019

Specjalne pojemniki na elektroodpady w Grodzisku? „Ciekawy pomysł”

26.09.2019, godz.: 13:33
Specjalne pojemniki na elektroodpady w Grodzisku? „Ciekawy pomysł”
fot. Facebook/Urząd Miejski w Pruszkowie

Przy codziennej segregacji śmieci w każdym domu pojawia się problem, gdzie wyrzucać elektroodpady, na przykład zużyte baterie. Tego rodzaju śmieci powinny być składowane specjalnych pojemnikach, których na ogół po prostu nie ma na ulicach miast w regionie. Takowy pojawił się ostatnio w Pruszkowie, a my zastanawiamy się, czy w Grodzisku też można by wprowadzić takie rozwiązanie.

Codzienność wygląda tak, że elektroodpady odbierane są na ogół wyłącznie podczas specjalnie zorganizowanych zbiórek, które jednak nie odbywają się zbyt często, a to nastręcza problemów mieszkańcom z gromadzeniem np. zużytych baterii, gdzie je wyrzucać – nie za bardzo wiadomo. Sytuację poprawiłoby ustawienie specjalnych pojemników.

Takowy pojawił się niedawno przy urzędzie miasta w Pruszkowie. I prezentuje się tak jak widać na zdjęciach. Można w nim zostawiać płyty CD, drobną elektronikę, np. kalkulatory, telefony, ładowarki czy tonery.

Taki pojemnik z pewnością sprawdziłby się również w Grodzisku. Co na to burmistrz? – Rzeczywiście, chyba każdy z nas miał dylemat, co zrobić ze starymi bateriami czy płytami CD. Pojemnik na elektrodpady jest bardzo ciekawym pomysłem wpisującym się w działania na rzecz ekologii i nieskoemisyjności. Przeanalizujemy rynek i postaramy się wprowadzić takie rozwiązania jak najszybciej – deklaruje burmistrz Grzegorz Benedykciński.

fot. Facebook/Urząd Miejski w Pruszkowie
0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata