grille gazowe

06

05 2023

Sparta wygrywa z AZS-em Częstochowa i pozostaje w grze o awans!

Dzisiejszy mecz pomiędzy siatkarzami grodziskiej Sparty i AZS-u Częstochowa był dla obu ekip walką o „być albo nie być” w turnieju o awans do I. Obie potrzebowały wygranej za trzy punkty, ale to Spartiaci wygrali 3:0 i nadal są w grze!

Układ gier wytworzył taką sytuację, że w sobotę rozgrywają się mecze pomiędzy dwiema drużynami pewnie zwyciężającymi w piątek oraz tymi przegranymi. Dlatego też Sparta przystępowała do spotkania z zadaniem ogrania Częstochowian 3:0 lub 3:1 w setach.

Udało się wykonać plan maksimum, choć mecz nie przebiegał ściśle pod dyktando podopiecznych Tomasza Rosy. W pierwszym i drugim secie musieli gonić wynik i dopiero w dalszych fazach obu partii przejmowali nad nimi kontrolę.

Pierwszego seta wygrali mimo to dość pewnie 25:17. W drugiej odsłonie walka była zacięta niemal do końca, a Spartiaci dopiero przy ostatnich piłkach wykazali wyższość i wygrali 25:22. Wreszcie w trzecią partię to Sparta zaczęła lepiej, ale później dała się dogonić. W drugiej fazie zmagań ponownie jednak odskoczyła rywalom i wygrała 25:17.

O godz. 18.00 rozpoczął się mecz CHKS-u Arki Chełm z MCKiS Jaworzno, jeśli wygrają Chełmianie, to zapewnią sobie awans do I ligi. Drugą drużyną z awansem będzie zaś zwycięzca niedzielnego meczu między Spartą a MCKiS-em.

AKTUALIZACJA
W drugim sobotnim meczu Arka Chełm pokonała zespół z Jaworzna 3:0 i zapewniła sobie tym samym awans do I ligi. Bezpośredni mecz w niedzielę pomiędzy Spartą a MCKiS-em Jaworzno zdecyduje zatem, która z tych drużyn jak druga wywalczy awans.

Arka Chełm – MCKiS Jaworzno 3:0
(25:16, 25:12, 25:18)