reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

25

11 2023

Soczewki kontaktowe dla astygmatyków


Artykuł sponsorowany

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Soczewki kontaktowe dla astygmatyków - Grodzisk News


Wady wzroku mogą pojawić się niezależnie od wieku czy płci. Najczęściej są one związane z nieprawidłowym funkcjonowanie jednego lub kilku elementów aparatu wzorku. Jednym z częściej diagnozowanych problemów jest niezborność. Czym więc ona jest i w jaki sposób można tę wadę skorygować?


Co to jest niezborność?


Niezborność to popularna nazwa astygmatyzmu, jednej z powszechniejszych wad wzroku. Jednak co to jest astygmatyzm? Otóż najprościej można powiedzieć, że wynika on z zaburzenia symetrii obrotowej gałki ocznej. Chcąc jednak nieco dokładniej odpowiedzieć na pytanie co to jest astygmatyzm, warto zwrócić uwagę na kształt rogówki i soczewki. W przypadku zdrowego oka, mają one kulisty kształt. Jednak astygmatyzm sprawia, że jeden lub oba elementy przypominają formą piłkę do rugby. Wiele osób dalej zadaje sobie pytanie: astygmatyzm - co to jest?, gdyż w sieci można znaleźć wiele definicji tej wady. Podsumowując jednak kwestię tego, co to jest astygmatyzm, można podkreślić, że wada ta prowadzi do powstania niepunktowego obrazu na siatkówce oka.

Jakie są najczęstsze objawy niezborności?


Wiedząc już co to jest astygmatyzm, warto rozważyć kwestię tego, w jaki sposób się on objawia. Okazuje się, że osoby, u których zdiagnozowano astygmatyzm wskazują najczęściej na niewyraźne widzenie i rozmywający się obraz. Jednak astygmatyzm - objawy to znacznie szersze spektrum symptomów, których warto być świadomym. Można do nich zaliczyć np.:
– nadmierne reakcje na intensywne światło;
– mrużenie oczu celem poprawy ostrości widzenia;
– chronicznie występujące bóle głowy;
– zaburzenia widzenia linii poziomych lub pionowych.
Mając świadomość tego, co to jest astygmatyzm, warto wykonać specjalistyczne badania, by uniknąć pogłębiania się wady i rozpocząć jej korekcję.

Jak koryguje się niezborność?


Astygmatyzm nie jest chorobą oczu, a jedynie wadą wzroku. Oznacza to, że nie wymaga ona specjalistycznego leczenia, a jedynie korekcji. W tym celu jednak konieczne jest wykonanie badań okulistycznych, by stwierdzić, jak zaawansowany jest problem. Najczęściej okulista zaleca specjalne soczewki kontaktowe, które wyróżniają się konstrukcją i sposobem działania.

Jakie szkła kontaktowe nosi się przy niezborności?


Soczewki kontaktowe dla osób z astygmatyzmem to soczewki toryczne. Ich zadaniem jest korekcja kształtu jednego lub obu elementów aparatu wzroku, by doprowadzić do powstania punktowego obrazu na siatkówce. Soczewki toryczne mogą mieć różną moc, jednak ten aspekt jest już dobierany przez specjalistę. Dzięki nim można przywrócić ostrość i komfort widzenia.

Czym wyróżniają się soczewki toryczne?


Soczewki kontaktowe toryczne wyróżniają się swoim specyficznym kształtem. Co do zasady, soczewki na astygmatyzm przypominają przecięty na pół obwarzanek, a nie połówkę kuli - jak inne szkła kontaktowe. Dodatkowo mają one różne grubości na całej swojej powierzchni. Te soczewki kontaktowe są dedykowane osobom z astygmatyzmem i skutecznie korygują istniejącą wadę wzroku, redukując tym samym nieprzyjemne objawy.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.