TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

10

11 2020

Skromniejsze obchody 11 Listopada, ale nie w internecie


Grodzisk News


Skromniejsze obchody 11 Listopada, ale nie w internecie - Grodzisk News


Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w regionie będą bardzo ograniczone ze względu na epidemię i wzrosty zakażeń. Skończy się na uroczystym złożeniu kwiatów przez burmistrzów. Dużo atrakcji zaplanowano jednak w internecie.


reklama Grodzisk mazowiecki

W Grodzisku burmistrz Grzegorz Benedykciński złoży wieniec przed pomnikiem Wolności w imieniu mieszkańców, szkół i różnych organizacji.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

W Milanówku podobnie postąpi burmistrz Piotr Remiszewski – złoży kwiaty przed Pomnikiem Bohaterów na pl. Stefana Starzyńskiego. O godz. 12.30 odbędzie uroczysta msza święta w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej. Na 14.00 – ale już online – zaplanowano galę finałową Milanowskiego Liścia Dębu. Transmisja odbędzie się na Facebooku i YouTubie.

W tym roku obchodzić będziemy 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami.

Tegoroczne obchody 11 Listopada z powodu epidemii SARS-CoV-2 zostały znacznie ograniczone. Nie będzie tradycyjnego przemarszu różnych rodzajów Wojsk Traktem Królewskim. Prezydent Andrzej Duda w środę rano złoży kwiaty pod pomnikami ojców niepodległości przy Trakcie Królewskim, weźmie też udział w mszy świętej w Świątyni Opatrzności Bożej. W południe na pl. Piłsudskiego zostanie odśpiewany hymn, a prezydent z przedstawicielami władz państwowych – premierem, marszałkiem Sejmu i Senatu oraz ministrem obrony narodowej – złoży wieniec przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Planowane jest też jego wystąpienie telewizyjne.

Obchody z całą mocą przeniosą się za to do internetu za sprawą Wirtualnego Festiwal Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu. Na scenie pojawi się plejada gwiazd: Miuosh, Organek, Paweł Domagała, Enej i Ania Dąbrowska. Do tego masa materiałów dla dzieci, w tym koncerty – Orkiestra Mamy Śpiewamy, Kukaj Kukawko i czytanie bajek przez aktorów: Agnieszkę Więdłochę, Piotra Cyrwusa, Macieja Zakościelnego i Antoniego Pawlickiego! A na koniec, znów dla starszych, prywatka z tańcami ludowymi, którą poprowadzi Janusz Prusinowski.

Pełen harmonogram wydarzenia na stronie: https://niepodlegla.gov.pl/festiwal/


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz


reklama Grodzisk mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.