TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

24

06 2022

Składniki mineralne - substancje, które są niezbędne w naszej codziennej diecie!


Artykuł sponsorowany

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Składniki mineralne - substancje, które są niezbędne w naszej codziennej diecie! - Grodzisk News


Nasz dzienny jadłospis zawiera produkty bogate we wszystkie niezbędne witaminy oraz składniki mineralne. Każda witamina ma znaczenie i odpowiada za to, aby nasz organizm odpowiednio funkcjonował. Jak zatem działają składniki mineralne? Jakie mają znaczenie oraz co spożywać, by dostarczyć ich odpowiednie ilości?


Najważniejsze składniki mineralne
Możemy znaleźć je w wielu produktach, niezależnie są one pochodzenia roślinnego, czy zwierzęcego. Są one niezbędne oraz mają bardzo kluczowe działanie dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Niestety nasz organizm nie jest w stanie samodzielnie ich wyprodukować, dlatego też musimy dostarczyć ich odpowiednią ilość. Znacznie ułatwi nam to prowadzenie zdrowej i zbilansowanej diety, w której będą one zawarte. Dzielą się one na -makro i mikroelementy.

W skład makroelementów wchodzą pierwiastki takie jak wapń, magnez, sód, potas, fosfor, a także chlor, a w skład mikroelementów mangan, fluor, chrom, selen, żelazo, molibden, miedź, jod i cynk. Nasz organizm posiada inne zapotrzebowanie na każdy z nich. Zapotrzebowanie dzienne na makroelementy powinno wynosić więcej niż 100 mg, lecz mikroelementy nie powinny przekroczyć tej normy. Każdy z nich posiada charakterystyczne właściwości, które odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Np. magnez spełnia bardzo ważną funkcję w przewodzeniu impulsów nerwowych, odpowiada również za odpowiednie ciśnienie naszej krwi, a także za kurczliwość naszych mięśni. Natomiast żelazo, czyli mikroelement wchodzi w skład hemoglobiny, co za tym idzie produkuje krwinki czerwone oraz uczestniczy w syntezie DNA. Każdy z nich jest przydzielony do innego elementu naszej anatomii. W wyniku braku któregoś z nich w naszym organizmie może dojść do niepowołanych zmian. Bardzo kluczowym elementem jest, aby nasza dieta była różnorodna. W taki sposób możemy zapobiec niedoborom składników mineralnych. Produkty powinny być jak najmniej przetworzone. Należy także pamiętać, że zapotrzebowanie na składniki mineralne zależnie od grupy wiekowej będzie się zmieniało. Przed podjęciem jakiejkolwiek diety powinniśmy skonsultować to z dietetykiem bądź lekarzem, który udzieli nam pomocy i przekaże niezbędne informacje.

Źródła składników mineralnych
Źródłem składników mineralnych są głównie produkty pochodzenia zwierzęcego, jak i roślinnego. Niestety nasz organizm nie jest w stanie samodzielnie ich wyprodukować, więc należy dostarczyć ich odpowiednią ilość. Znajdziemy je także w wodzie mineralnej, soli kuchennej oraz suplementach diety. Na zawartość składników mineralnych w produktach wpływa między innymi forma ich produkcji, stan obróbki termicznej, a także ich przygotowanie do spożycia. Bardzo istotny jest rodzaj ich produkcji. Zależy to także między innymi od rodzaju powietrza, gleby, nawożenia, co ma ogromny wpływ na naturalność. Takie właśnie produkty posiadają więcej składników i są znacznie zdrowsze niż te sztucznie wytworzone.

W jaki sposób dostarczymy odpowiednią ilość składników mineralnych?
Najlepszą i najprostszą metodą dostarczania wszystkich niezbędnych witamin oraz składników mineralnych jest catering dietetyczny. Dostarczy nam on zbilansowane dania, zapewniające nam energię na cały dzień. Najlepszym cateringiem na rynku jest Pogotowie Dietetyczne. Za ułożenie odpowiedniego jadłospisu odpowiadają najlepsi dietetycy, którzy posiadają ogromną wiedzę na temat żywienia człowieka, oraz przestrzegają wszystkich niezbędnych zasad. Dania są zbilansowane oraz zachęcają do spożycia. Kucharze wkładają w przygotowanie całe serce, aby zaspokoić wymagania najbardziej wymagającej klienteli. Jest to bardzo szybki i wygodny sposób, który odejmie z naszego codziennego życia wiele obowiązków związanych z gotowaniem. Zamów już dziś i skosztuj dania Pogotowia Dietetycznego, bogate we wszystkie składniki mineralne!

📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.