02 06 2020

Sieć dróg rowerowych w regionie powiększa się

02.06.2020, godz.: 10:26
Sieć dróg rowerowych w regionie powiększa się
Fot. brwinow.pl

W naszym regionie sukcesywnie przybywa dróg rowerowych. Cykliści niebawem będą mogli skorzystać z kolejnych ścieżek przeznaczonych dla jednośladów.

Sieć dróg rowerowych w naszym regionie od kilku lat sukcesywnie rośnie. Obecnie mamy już wiele kilometrów takich ciągów, ale wciąż ich przybywa. Jakiś czas temu informowaliśmy o budowie ścieżki w Milanówku wzdłuż ul. Królewskiej. Tam są już poustawiane krawężniki, niebawem powinna zostać ułożona nawierzchnia asfaltowa. To jednak nie wszystko.

Drogi rowerowe są budowane również w sąsiedniej gminie Brwinów. Tam powstają kolejne fragmenty ścieżek w samym Brwinowie, ale też w Mosznie, Żółwinie i Otrębusach.

Na ukończeniu są prace na ul. Słonecznej w Żółwinie na odcinku od ul. Nadarzyńskiej do ul. Południowej, gdzie na długości ponad kilometra został przebudowany fragment jezdni – poszerzono ulicę, powstał ciąg pieszo-rowerowy, chodnik, ścieżka rowerowa, utwardzono pobocze, wybudowano lub przebudowano zjazdy na posesje.

Na ul. Piłsudskiego w Brwinowie (od ronda do szkoły nr 1) prowadzone są roboty związane z przebudową chodnika na szerszy ciąg pieszo-rowerowy.

W Mosznie z kolei budowana jest droga rowerowa na fragmencie od ronda obwodnicy do wiaduktu nad autostradą A2.

Z kolej przy istniejącej ścieżce rowerowej wzdłuż ul. Piaseckiego, ul. Poziomki i ul. Malinowej w Otrębusach postaje punkt odpoczynku. W tej samej miejscowości zostanie wybudowana droga rowerowa wzdłuż ul. Natalińskiej od wukadki do skrzyżowania z ul. Piaseckiego.

W planach jest też budowa ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych, które mają powstać m.in. w Grudowie – od skrzyżowania z drogą do Brwinowa do granicy z Falęcinem, a także z Grudowa wzdłuż torów kolejowych do Milanówka.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.