reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

03

04 2023

Sezon motocyklowy czas start. Policja apeluje o rozwagę i rusza z nową kampanią


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: KGP1 - Grodzisk News


Ma być coraz cieplej, więc z każdym dniem na drogach pojawiać się będzie coraz więcej motocyklistów. W związku z tym funkcjonariusze z grodziskiej komendy apelują do motocyklistów, a także innych użytkowników dróg o zachowanie rozwagi i ostrożności.


Z roku na rok rośnie liczba motocyklistów naszym regionie. Jest to popularny środek lokomocji, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Nie zawsze motocyklowa pasja idzie jednak w parze z bezpieczeństwem. Czasem brawurą, brakiem ostrożności lub łamaniem przepisów użytkownicy dróg stwarzają duże zagrożenie - dotyczy to zarówno motocyklistów jak i kierowców aut. Jednak różnica polega na tym, że w wyniku kolizji tych dwóch pojazdów motocyklista ma znacznie mniejsze szanse na wyjście cało ze zderzenia.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Dlatego też policjanci apelują zarówno do motocyklistów, jak i kierowców aut o szczególną ostrożność, ponieważ każdy uczestnik ruchu musi mieć na względzie nie tylko swoje bezpieczeństwo, ale także innych.

Funkcjonariusze zwracają się również do kierowców samochodów. - Przypominamy, że motocykliści są niechronionymi (np. blachą, poduszkami powietrznymi, czy pasami bezpieczeństwa) uczestnikami ruchu drogowego. Nawet najmniejszy błąd wobec nich może spowodować poważny wypadek. Najczęstszym błędem w stosunku do kierujących jednośladami jest nieustąpienie im pierwszeństwa przejazdu. W okresie przedwiosennym kierowcy powinni uwzględnić pojawienie się większej liczby tych uczestników ruchu na drodze - zaznaczają policjanci z grodziskiej komendy.

Jednocześnie Komenda Główna Policji rozpoczęła kampanię „Jednośladem bezpiecznie do celu”. To akcja profilaktyczna mająca przypominać i uświadamiać kierującym jednośladami o tym, że są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego oraz o zagrożeniach z tym związanych. To również czas na promowanie właściwych zachowań wobec innych użytkowników drogi.

W ramach kampanii emitowane będą spoty na ekranach i kurtynach LED rozmieszczonych m.in. przy głównych ciągach komunikacyjnych, dworcach, stacjach paliw i centrach handlowych. Akcja potrwa do 22 czerwca.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.