TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

26

10 2020

Seniorzy potrzebują naszej pomocy


Grodzisk News


Seniorzy potrzebują naszej pomocy - Grodzisk News


Ruszył program wsparcia dla seniorów szczególnie narażonych zdrowotnie w czasie epidemii koronawirusa. Wolontariusze, harcerze, wojska obrony terytorialnej pomogą osobom starszym w zaspokojeniu codziennych potrzeb, tak by ci nie musieli wychodzić z domów.


Rząd uruchamia program Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów, dzięki któremu pomoc seniorom w okresie pandemii koronawirusa i działania podejmowane w tym zakresie przez rząd, samorządy, ośrodki pomocy społecznej i wolontariuszy będą przebiegały sprawniej, a osoby starsze uzyskają niezbędną pomoc w trudnym czasie.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowieckiKoordynatorem programu jest Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. W ramach Korpusu Wsparcia Seniorów uruchomiona zostanie specjalna, bezpłatna infolinia przeznaczona dla seniorów (22 505 11 11). Za jej pośrednictwem osoby starsze będą mogły poprosić o pomoc w czynnościach, które wymagają wyjścia z domu, a które utrudnione są przez pandemię.Dane kontaktowe zgłaszającego się seniora będą przekazywane do właściwego terytorialnie ośrodka pomocy społecznej, które będą się kontaktować z osobą zainteresowaną w celu ustalenia zakresu pomocy. W takie wsparcie seniorów będą zaangażowani wolontariusze i organizacje pozarządowe, a także Ochotnicza Straż Pożarna, Wojska Obrony Terytorialnej i harcerze.Jak skorzystać ze wsparcia w ramach Korpusu Wsparcia Seniorów?1) Należy zadzwonić na infolinię numer telefonu: (22 505 11 11).

2) Korzystanie z infolinii, a także udzielenie pomocy, np. zrobienie i dostarczenie zakupów jest bezpłatne.

3) Senior korzystający ze wsparcia w ramach Korpusu pokrywa koszty ewentualnych zakupów. Usługa wykonania zakupów dla seniora jest nieodpłatna.

4) Pomoc skierowana jest do osób powyżej 70-tego roku życia. W szczególnych przypadkach wsparcie otrzymają też młodsi seniorzy.

5) Realizacja usługi w postaci dostarczenia zakupów nie przysługuje jednak osobie, która korzysta z usług opiekuńczych, bądź specjalistycznych usług opiekuńczych.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.