17 05 2020

Ścieżka wzdłuż drogi 719 nabiera kształtów [FOTO]

17.05.2020, godz.: 16:01
Ścieżka wzdłuż drogi 719 nabiera kształtów [FOTO]
fot. Facebook/Burmistrz Piotr Remiszewski

Zaglądamy na budowę ścieżki rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej 719 przy ul. Królewskiej. Już wkrótce cykliści będą mogli nią jeździć pomiędzy różnymi gminami, które skomunikuje. Tymczasem za burmistrze Milanówka prezentujemy zdjęcia, na których widać, że inwestycja jest blisko końca.

Zaprojektowany ciąg pieszo-rowerowy jest częścią większego projektu w założeniu prowadzącym od Żyrardowa do Warszawy, do którego przystąpiło sześć gmin: Podkowa Leśna, Żyrardów, Michałowice, Milanówek, Grodzisk Mazowiecki i Pruszków. Każda gmina realizuje inwestycję na swoim terenie.

Milanowska część inwestycji obejmuje 835-metrowy fragment, który rozpoczyna się na skrzyżowaniu ulicy Królewskiej z ulicą Grudowską. Jak podano w dokumentacji, w północno-zachodniej ćwiartce skrzyżowania powstanie fragment ścieżki rowerowej o szerokości 2 m (z poszerzeniem na łuku), która łączyć będzie istniejącą ścieżkę rowerową biegnącą z Grodziska Mazowieckiego po południowej stronie ul. Królewskiej z nowym ciągiem pieszo-rowerowym.

Podkowiańska część ścieżki już rowerzystom służy, tymczasem fragment milanowski ma być gotów w ciągu najbliższych tygodni. Na razie wygląda tak…

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata