TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

02

10 2020

Sąsiedni powiat z obostrzeniami


Grodzisk News


Sąsiedni powiat z obostrzeniami - Grodzisk News


Ministerstwo Zdrowia ogłosiło nową listę 51 powiatów, które od soboty znajdą się w tzw. strefach żółtej lub czerwonej. Znalazł się na niej także sąsiadujący z naszym powiat żyrardowski.


reklama Grodzisk Mazowiecki

Powiat żyrardowski zakwalifikowano do strefy żółtej. To powiaty w których wskaźnik zakażeń wynosi między 6 a 12 osób na 10 tysięcy mieszkańców. Jako nowe przypadki brane pod uwagę są zachorowania w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Na listę ostrzegawczą (niebieską) ministerstwo wpisuje miejsca, gdzie sytuacja się pogarsza, ale nie jest jeszcze na tyle źle, by wprowadzać tam restrykcje. Tym kolorem objęta została Warszawa.

Przypomnijmy
W strefie czerwonej nie można organizować kongresów, targów, a rozgrywki sportowe odbywają się bez publiczności. Kina mogą
zapełniać sale tylko w 25 proc., nie mogą się odbywać imprezy kulturalne. W strefie żółtej obostrzenia są nieco luźniejsze, np. na weselach może bawić się do 100 osób (w strefie czerwonej tylko 50). I tu znalazł się Żyrardów, sąsiadujący z naszym powiatem.

Jednocześnie minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że w związku "eskalacją pandemii" wprowadzone zostaną nowe obostrzenia w poszczególnych strefach. W strefie zielonej będzie się mogło spotykać na przyjęciach do 100 osób, w żółtej do 75, a w czerwonej do 50. Restauracje będą działać krócej - tylko do 22.00. Ma także wrócić obowiązek zasłaniania nosa i ust na dworze.
Dodaj komentarz

Odpowiadasz na

W grodziskich fabrykach też są zakażeni a firmy pracują. Nic nie jest zatrzymywane
Mieszkanka


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis

reklama Grodzisk Mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.