22 05 2020

Sanepid podał nowy raport z powiatu

22.05.2020, godz.: 15:16
Sanepid podał nowy raport z powiatu
fot. PSSE Grodzisk Maz.

Mamy aktualne dane grodziskiego Sanepidu dotyczące koronawirusa. Wynika z nich, że w ciągu ostatniej doby nie przybyło w powiecie mieszkańców zakażonych. Jedna osoba dołączyła natomiast do grona ozdrowieńców

Wciąż mamy zatem 41 przypadków zakażenia, ale też 29 ozdrowieńców, w tym jedną osobę, która wyzdrowiała w ostatniej dobie. Nie wzrosła liczba mieszkańców z podejrzeniem COVID 19, co oznacza, że wskaźnik osób hospitalizowanych wynosi pięć.

Na kwarantannie domowej przebywa obecnie 81 mieszkańców, w tym siedmiu nowych. A nadzorem epidemiologicznym objętych jest z kolei 114 osób, nikogo nie przybyło. Od dłuższego czasu bez zmian pozostaje także statystyka zgonów – wciąż są to dwa przypadki.

fot. PSSE Grodzisk Maz.

W skali całego kraju liczby wyglądają oczywiście inaczej. Z danych resortu zdrowia wynika, iż do tej pory w związku z COVID-19 zmarło w Polsce 973 osób, zachorowało łącznie 20379, a wyzdrowiało 8731 osób.

Najwięcej przypadków ze względu na ognisko zakażenia wykryte wśród górników odnotowuje się w województwie śląskim – 6501 w tym 187 ofiar śmiertelnych; w województwie mazowieckim to 3128 przypadki i 245 zgonów; zaś w dolnośląskim 2314 zachorowań, w tym 94 zakończone śmiercią. W Wielkopolsce zmarły 143 osoby, a zachorowało 1941.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata