TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

10

04 2015

Samorządowcy się szkolą


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Samorządowcy się szkolą - Grodzisk News


Burmistrzowie Milanówka, Podkowy Leśnej i Brwinowa wraz z innymi urzędnikami ze swoich magistratów oraz gminnymi radnymi rozpoczęli warsztaty zarządzania strategicznego, które pozwolą uzyskać maksymalne korzyści płynące ze wspólnego projektu Podwarszawskiego Trójmiasta Ogrodów.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Zajęcia, które odbyły się 7 kwietnia w Brwinowie dotyczyły sfery zarządzania w projekcie ?Podwarszawskie Trójmiasto Ogrodów ? poprawa spójności obszaru Podwarszawskiego Trójmiasta Ogrodów poprzez współpracę w zakresie polityki społecznej, kształtowania przestrzeni publicznej, gospodarki wodnej i komunikacji?. Poprowadzili je eksperci ze Związku Miast Polskich: Tomasz Potkański oraz Łukasz Dąbrówka. Z Januszem Szewczukiem ze Stowarzyszenia Rozwoju Gospodarczego Gmin nawiązano połączenie telekonferencyjne.

Celem warsztatów było rozpoczęcie współpracy nad określeniem kierunku rozwoju PTO i stworzeniem wspólnej strategii. Wypracowane w ramach projektu dokumenty strategiczne i o charakterze projektowym będą mogły być wykorzystane już w IV kwartale 2015 roku. Dzięki rozwijającemu się partnerstwu trzy gminy mają nadzieję na łatwiejsze pozyskiwanie środków z nowej perspektywy finansowej UE.

Były m.in. prezentacje analiz finansowej, demograficznej, społecznej i gospodarczej regionu i PTO na tle sytuacji innych miast aglomeracji warszawskiej, z którymi może ono rywalizować o strefy oddziaływania. ? Warsztaty prowadzone przez Związek Miast Polskich pokazały, że nasze trzy gminy, mimo różnic w potencjale gospodarczym, demograficznym, finansowym i społecznym mają szanse na wzmocnienie całego obszaru PTO jeżeli podejmą wspólne działania komplementarne wykorzystujące mocne strony i zasoby każdej z gmin ? mówił Janusz Szewczuk

A kierownik całego projektu Tadeusz Marczyk skonkludował: ? Nadszedł czas, w którym gminę sąsiada postrzegamy jako partnera dla wspólnych działań poprawiających jakość życia całej społeczności obszaru, a nie jako konkurenta do środków finansowych np. unijnych. Spójność społeczna to warunek wzrostu gospodarczego, w którym wszyscy mieszkańcy uczestniczą i z którego wszyscy korzystają.

Podczas kolejnych warsztatów (17 kwietnia w Podkowie Leśnej: warsztaty o tematyce transportowej i przestrzennej; 24 kwietnia w Milanówku: tematyka społeczna; 8 maja w Brwinowie: tematyka gospodarcza) powstawać będzie wspólna strategia rozwoju PTO.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.