19 02 2019

Sala gimnastyczna powstanie przed czasem?

19.02.2019, godz.: 15:49
Sala gimnastyczna powstanie przed czasem?
fot. Wizualizacja

Pod koniec roku wykonawca rozpoczął budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Izdebnie Kościelnym. Choć inwestycja niedawno wystartowała to magistrat już dziś optymistycznie szacuje, że obiekt zostanie ukończony przed czasem.

Rozbudowa szkoły i budowa sali gimnastycznej w Izdebnie jest pilnie potrzebna, szczególnie po zmianach, jakie przyniosła reforma oświatowa. Potrzeba dodatkowych miejsc dla uczniów, organizowania nowych klas, a za tym iść rozbudowa także infrastruktury towarzyszącej, jak sala gimnastyczna właśnie.

Nie dziwi więc, że gmina jest zdeterminowana, aby rozbudować obiekt. Choć prace niedawno wystartowały, to już teraz są powody do optymizmu. – Termin realizacji inwestycji mamy zgodnie z harmonogramem wyznaczony na luty przyszłego roku. Ale jest duża szansa, aby zrealizować zadanie do końca tego roku – mówi nam Stanisław Olkowski, kierownik inwestycyjno-technicznej obsługi miasta w Grodzisku. – Trwają prace mające na celu wzniesienie ścian zewnętrznych, gdy osiągniemy stan zamknięty, przystąpimy do prac wewnątrz – dodaje.

Zgodnie z zamówieniem budynek sali gimnastycznej będzie parterowy (kubatura – 3800 m sześc.), o zróżnicowanej wysokości  z niższą częścią stanowiącą zaplecze sali, oraz częścią wyższą – salą gimnastyczną o wymiarach areny: 12.00 x 24.02 x 6.31–8.48 m.  Obie części połączy otwarty na arenę korytarz komunikacyjny  przekryty stropodachem płaskim. Nowa sala będzie budynkiem niezależnym funkcjonalnie i konstrukcyjnie.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata