01 03 2019

Sąd wygasił mandat milanowskiej radnej

01.03.2019, godz.: 15:21
Sąd wygasił mandat milanowskiej radnej
Fot. GrodziskNews.pl

Milanowski magistrat poinformował na oficjalnym profilu na Facebooku, że mandat radnej Kingi Niedźwidzkiej-Reszczyk został wygaszony decyzją sądu.

Podczas elekcji Obwodowa Komisja Wyborcza w Milanówku podała, że obie kandydatki zgromadziły identyczną liczbę głosów. Zarządzone w takiej sytuacji losowanie wygrała Kinga Niedźwiecka-Reszczyk i to ona została radną. Ewa Galińska wniosła jednak do sądu o ponowne ustalenie wyników wyborów w okręgu siódmym do czego sąd się przychylił.

XXIV Wydział Cywilny Sądu Okręgowego w Warszawie wykazał, że w kopercie z głosami na Ewę Galińską była inna liczba głosów niż podano w protokole komisji wyborczej. – Sąd wykazał nieprawidłowe ustalenie przez obwodową komisję wyborczą wyników głosowania, co w jego ocenie stanowiło naruszenie przepisów ustawy z dnia 5 stycznia 2011 roku – Kodeks wyborczy (Dz.U. Nr 21, poz. 112 ze zm.) dotyczących tej czynności. Pani Galińska – jak wykazało liczenie w dniu 24 stycznia 2019 roku – miała jeden głos więcej od swojej kontrkandydatki – podał magistrat na oficjalnym profilu w Facebooku.

Sąd ocenił, że uzasadnionym jest orzeczenie o nieważności wyboru radnej Niedźwiedzkiej-Reszczyk, wygaszenie jej mandatu, a także podjęcie czynności wyborczych od ponownego ustalenia przez obwodową komisję wyborczą wyników głosowania.

Radna Kinga Niedźwiedzka-Reszczyk będzie piastowała swoją funkcję do czasu uprawomocnienia się postanowienia sądu.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata