12 02 2020

Sabina mniej daje się we znaki

12.02.2020, godz.: 10:00
Sabina mniej daje się we znaki
fot. GrodziskNews

Minionej doby, choć nadal dość mocno wiało, to już nie na tyle, by przysporzyć pracy strażakom. Pierwszy wyjazd do usuwania połamanych drzew mieli dopiero dziś rano.

Synoptycy już w niedzielę zapowiadali, że orkan Sabina i niż Ciara utrzymają się nad Polską przez następne trzy doby. W nocy z niedzieli na poniedziałek strażacy pięciokrotnie interweniowali w regionie przy usuwaniu drzew połamanych przez z wiatr. W kolejnej dobie tych interwencji było siedem. Miniona zaś przebiegła spokojnie, choć nadal wiało.

– Przez całą dobę nie musieliśmy interweniować przy wiatrołomach, aż do dzisiejszego poranka, kiedy nadeszło wezwanie dotyczące połamanych drzew w Petrykozach. Pogoda ma się już dziś uspokajać – mówi nam bryg. Krzysztof Tryniszewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim.

Na Mazowszu istotnie wiatr ma dziś słabnąć. Wichura nadal jednak będzie dawać się we znaki na północy kraju, gdzie może wiać z prędkością 90 km/h oraz w górach, gdzie w porywach podmuchy osiągną nawet 140 km/h.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wonej wydał na dziś ostrzeżenia pierwszego (najniższego) stopnia dla województw: pomorskiego, zachodnio-pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, łódzkiego oraz dolnośląskiego.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.