reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

12

11 2020

Są oferty na przebudowę Marylskiego. Będzie sporo taniej?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Fot. grodzisk.plSą oferty na przebudowę Marylskiego. Będzie sporo taniej? - Grodzisk News


Grodziski magistrat otworzył oferty na przebudowę ul. Marylskiego w Książenicach wraz z budową ronda na skrzyżowaniu z ul. Mazowiecką. Chętnych nie brakowało i wszystko wskazuje na to, że uda się wyłonić wykonawcę w pierwszym postępowaniu.


Gmina na to zadanie zarezerwowała 7,5 mln zł, a swoje oferty złożyło aż dziewięć firm. Większość z tych propozycji mieści się w zakładanym budżecie, a niektóre są znacznie tańsze niż zakładano. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma FAL-BRUK z Warszawy, która zażyczyła sobie niecałe 5,7 mln zł czyli aż 1,8 mln zł taniej niż przewidywano. Dwie innych oscylują w granicach 6–6,1 mln zł. Wśród pozostałych ofert tylko trzy nie mieszczą się w ustalonej na 7,5 mln zł kwocie – opiewają na kwoty 7,7 do 8,5 mln zł. Wygląda więc na to, że postępowanie uda się rozstrzygnąć już w pierwszym postępowaniu i niebawem roboty będą mogły ruszyć.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przypomnijmy. Przedsięwzięcie to jest częścią większego zadania pod nazwą „Rozbudowa drogi, ciągu komunikacyjnego łączącego drogę powiatową 1504W (ul. Widokowa we wsi Radonie) z drogą powiatową nr 1503W (ul. Mazowiecka we wsi Książenice)”. Prócz budowy samej drogi, dokumentacja projektowa uwzględnia również posadowienie oświetlenia i kanalizacji deszczowej, przebudowę sieci wodociągowej, gazowej, sieci niskiego napięcia oraz telekomunikacyjnej. W ramach przebudowy rozebrana zostanie dotychczasowa nawierzchnia drogi z płyt żelbetowych, a w jej miejsce pojawi się jezdnia z kostki betonowej. Będą też nowe chodniki o takiej samej nawierzchni oraz ścieżka rowerowa z betonu asfaltowego. Droga zyska również system odwodnieniowy odprowadzający deszczówkę do specjalnie wykopanego rowu. Wykonawca wyreguluje także wysokość zjazdów do posesji i zainstaluje dodatkowe lampy uliczne typu LED. Ważną częścią zadania jest przebudowa dwóch krańców drogi. Na skrzyżowaniu ul. Marylskiego z ul. Mazowiecką zaprojektowano rondo o średnicy 35 metrów (szerokość jezdni około 5,5 metra). Z kolei na skrzyżowaniu ulic Widokowej i Źródlanej przeprojektowano łuki.

Termin zakończenia zadania wyznaczono na 26 listopada 2021 r.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Wreszcie. Tam na skrzyżowaniu z Mazowiecką i Lipową jeżdżą jak chcą. Dla niektórych tam znaki nie istnieją.

Hansik
12-11-2020 11:19
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.