TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

10

01 2022

Są oferty na Plac Króla Zygmunta Starego


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: grodzisk.plSą oferty na Plac Króla Zygmunta Starego - Grodzisk News


Grodziski magistrat otworzył dziś oferty na przebudowę placu Króla Zygmunta Starego w Grodzisku. Chętnych nie brakuje, ale oferty są znacznie droższe niż zakładał magistrat.


Urzędnicy z Grodziska szacowali, że inwestycja pochłonie około 4 mln zł. Niestety, wszechobecna drożyzna jest widoczna również w branży budowlanej i to widać po ofertach w wielu postępowaniach przetargowych. Także tym na plac Króla Zygmunta Starego... Spłynęły cztery oferty, ale najniższa jest o prawie 3,5 mln droższa od tych szacowanych 4 mln zł. Druga najniższa propozycja opiewa na 8,1 mln zł, a kolejne na 9,8 mln zł i aż 12,7 mln zł. Czy miasto zdecyduje się na którąś z ofert, czy jednak unieważni to postępowanie? Niebawem się przekonamy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

A jaki jest zakres inwestycji? „W ramach zamierzenia budowlanego planowana jest: przebudowa nawierzchni Placu, chodników i przylegających parkingów, remont schodów wejściowych do budynków, realizacja małej architektury (ławek, śmietników, stojaków rowerowych, donic kwiatowych, słupków ochronnych), wycinka, pielęgnacja i nasadzenia zieleni w formie: drzew, trawników, traw wysokich i krzewów oraz realizacja niezbędnej infrastruktury: budowa i przebudowa instalacji kanalizacji deszczowej, instalacji oświetlenia, instalacji elektroenergetycznej, budowa instalacji teletechnicznej, przyłącza wody do podlewania zieleni, likwidacja istniejących instalacji kanalizacji deszczowej i elektroenergetycznych” – czytamy w dokumentacji przetargowej.

Szczegółowo tę inwestycję opisywaliśmy tutaj.

Termin realizacji zamówienia wyznaczono na 15 lipca 2022 r.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.